Новини / Інвестиції     20 травня 2023 14:06

Будівництво олієпроводу до Польщі коштуватиме від 100 до 200 мільйонів доларів – Сольський


Будівництво олійного трубопроводу можна провести за рік, однак на оформлення дозвільних документів піде більше часу.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у інтерв’ю “БізнесЦензор”.

“Поляки мають виділити ділянку під цей проєкт. Якщо отримають усі дозвільні документи, таку трубу можна побудувати впродовж одного року. Це нескладний технологічний проєкт. Найбільше складне питання — це погодження в Польщі, отримання всіх дозволів. Поляки вже заплатили спеціальній міжнародній організації для оформлення таких дозволів, але це ще займе певний час”, — пояснив він.

Також міністр озвучив першу оцінку вартості проєкту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Поки можна сказати умовно, скільки вона може коштувати, оскільки все залежить від маршруту, від ландшафту. В будь-якому разі йдеться про сотні мільйонів доларів. Для порівняння, в нас зараз один завод, що переробляє 1 млн т соняшнику, може коштувати $100-200 млн”, — додав він.

Крім того, Сольський уточнив, що за планом проєкту в точках врізу Ягодин може бути злив олії у вивантаження в порту Гданська. Трубопровід працює за технологічним принципом перекачування рідини, компресорна станція з інтервалом у 20-30 км. Це економічно вигідний проєкт, оскільки величезне місце купівлі олії — це нідерландські порти.

“Труба має бути у власності України та Польщі. Приватні гравці також можуть заходити, будувати термінали. Головне завдання, щоб до труби потрапляла олія однієї якості. Це нормальна вимога, тому що олія — це стандартизований продукт, як, наприклад, нафта”, — зазначив він.

Як відомо, у вересні 2022 року Україна та Польща уклали Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, через який транспортуватиметься українська рослинна олія до порту міста Гданськ.

Однак проти цього проєкту виступає Аграрна профспілка “КОРОНА”, яка звернулася із закликом експортувати польський ріпак, а не українську олію. На думку фермерів, об’єднаних навколо Асоціації, зараз польські фермери мають проблеми з продажем ріпаку. Корона” закликає відмовитися від цих інвестицій і зацікавитися польським сільським господарством.

У квітні польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України. Після цього певний час не було інформації, чи продовжать поляки будівництво олієпроводу на своїй території.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також