Новини    19 січня 2023 17:44

Біоетанол можуть дозволити додавати до моторного пального – готується законопроєкт

Додавання біоетанолу до моторного пального сприятиме зменшенню навантаження на зернову логістику та забезпеченню стійкості енергетики

Аби галузь перероблення розвивалася, потрібно впровадити певні законодавчі ініціативи. Зокрема, дозволити додавання біоетанолу до моторних палив. Відповідний законопроект готується до другого читання у Верховній Раді України, заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Додавання біоетанолу до моторного пального сприятиме зменшенню навантаження на зернову логістику та забезпеченню стійкості енергетики в цілому”,— зазначив заступник міністра.

В Україні достатньо потужностей для перероблення біоетанолу, спостерігається тенденція до їхнього зростання. Зокрема, завдяки приватизації спиртових заводів.

Впевнений, що у 2023 році ми відчуємо, що спиртова галузь запрацювала. Заводи по переробці біометану — вертикально інтегровані. Тобто сировина після виробництва біоетанолу є похідною для виробництва біогазу. А з біогазу можна виробляти як електроенергію, так і очищати його до біометану”,— акцентував заступник міністра.

Читайте: В Україні скасували дотації за придбання обладнання для виробництва біоетанолу

Наразі Мінагрополітики спільно з експертами готують проекти щодо врегулювання та розвитку галузі переробки, програм підтримки для виробників. Наразі вони користуються пільговим “зеленим тарифом” — механізмом, що стимулює використання поновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, в умовах війни аграрний сектор став основою українського експорту та, відповідно, гарантом валютних надходжень від торгівлі. Чотири з першої п’ятірки позицій товарів, що Україна минулоріч продавала, посіли продовольчі та с/г товари. Також спостерігається зростання експорту біоетанолу в ЄС.

Наразі підготовка до посівної триває в умовах низького забезпечення аграріями фінансовими ресурсами. Ціни на агропродукцію в середині країни не є ринковими, в той час, як інші послуги здорожчали, зокрема логістика забирає інколи до 80% від вартості експортованої продукції. Агробізнес також працює на тлі проблем з енергоносіями. В таких умовах зростає роль кооперування між фермерами. Аграрії внесуть не більше 40-50% добрив від потреби, оскільки агрохімікати є занадто дорогими.

На Гнідавському цукровому заводі перероблятимуть кукурудзу на біоетанол.

Посадовці Кіровоградської ОДА та представники нідерландської компанії “Black Swan Holding LTD” домовились співпрацювати в галузях  альтернативної енергетики та сільського господарства.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...