Новини / Аналітика     12 січня 2023 16:58

Висоцький: Україна має абсолютний рекорд за експортом молочки в Європу, відзначають й зростання частки біоетанолу

Україна експортує не лише сировину, а й продукти переробки

В умовах війни аграрний сектор став основою українського експорту та, відповідно, гарантом валютних надходжень від торгівлі. Чотири з першої п’ятірки позицій товарів, що Україна минулоріч продавала, посіли продовольчі та с/г товари.

Аграрна частина торік склала 53% від всього експорту. Загальна вартість продукції – понад $ 23 млрд. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в етері загальнонаціонального марафону.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На наступний рік попередньо очікуються такі ж валютні надходження, як і у 2022 році.

Україна експортує не лише сировину, а й продукти переробки. Збільшилися показники експорту тваринницької продукції до ЄС, зокрема м’яса птиці та яєць. Україна має абсолютний рекорд за продажем молочної продукції в Європу. Також спостерігається зростання експорту біоетанолу в ЄС.

Нагадаємо,  Україна з 24 лютого експортувала майже 39 млн т зернових, олійних культур і продуктів їх переробки. Найбільше вивезено кукурудзи, пшениці та соняшникової олії.

Серед основних потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Протягом минулих років Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році наша країна посіла  5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.

У 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року. На початку 2022 року на фоні потенційного нападу росії на Україну експортні відвантаження були суттєво збільшені, що і дозволило уникнути ще вагомішого розриву в річних показниках. Так, в січні 2022 року показник експортної виручки вдвічі перевищив показник січня 2021 року.

Наразі підготовка до посівної триває в умовах низького забезпечення аграріями фінансовими ресурсами. Ціни на агропродукцію в середині країни не є ринковими, в той час, як інші послуги здорожчали, зокрема логістика забирає інколи до 80% від вартості експортованої продукції. Агробізнес також працює на тлі проблем з енергоносіями. В таких умовах зростає роль кооперування між фермерами. Аграрії внесуть не більше 40-50% добрив від потреби, оскільки агрохімікати є занадто дорогими.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також