Новини    21 вересня 2022 18:23

На Гнідавському цукровому заводі кукурудзу перероблятимуть на біоетанол

На біоетанольному заводі працюватиме дві лінії виробництва: на мелясі та на кукурудзі

На Гнідавському цукровому заводі перероблятимуть кукурудзу на біоетанол. Про це розповів заступник директора Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.

“Для такої переробки на біоетанольному заводі вже будується окрема лінія виробництва. Що це дасть для людей? По перше сільгоспвиробникам не потрібно буде витрачати газ на сушіння, адже цьогоріч це виходить дорожче собівартості самої кукурудзи. Ми плануємо цілий рік купувати кукурудзу у людей та виробляти біоетанол”, – зазначив Нікішин.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тобто на біоетанольному заводі буде працювати дві лінії виробництва: на мелясі та на кукурудзі.

До слова, у цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну. Такими розрахунками поділилася комерційна директорка HarvEast Тетяна Алавердова на міжнародному форумі Agro&Food Security Forum: Grains, Oilseeds, Pulses.

Читайте: В Україні скасували дотації за придбання обладнання для виробництва біоетанолу

“Якщо ми кажемо, що треба просушити 10% в середньому, бо десь при 25% починають збирати кукурудзу, то $50 на тонні —  це витрати, щоб посушити культуру”, — зазначила Алавердова.

За таких умов аграрії будуть скорочувати виробництво кукурудзи, оскільки вона стане зовсім не рентабельна.

Нагадаємо, чиновники Кіровоградської ОДА та представники нідерландської компанії “Black Swan Holding LTD” домовились співпрацювати в галузях  альтернативної енергетики та сільського господарства.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...