Новини / Аналітика     10 квітня 2020 16:26

В Україні зупинено виробництво олії: дрібні та середні господарства простоюють

Стрімке підвищення ціни на соняшник в Україні змусило дрібних та середніх переробників зупинити виробництво. В той час як великі компанії не поспішають продавати олію, очікуючи підвищення цін. 

“В Україні ціни на соняшникову олію поступово зростають навіть попри відсутність покупців та зниження темпів експорту. Наразі ціни пропозицій виросли до 700 $/т FOB, тоді як ціни попиту складають 680−685 $/т FOB”, — йдеться в повідомленні.

Читайте: Якими будуть ціни на агросировину в період коронавірусу – Agritel

За даними Barva Invest, у 2019/20 МР Україна зменшила експорт соняшникової олії на 2,15% з 3,26 до 3,19 млн т в порівнянні з відповідним періодом попереднього сезону. Зокрема, в березні 2020 року поставки соняшникової олії зменшилися в порівнянні з березнем 2019 року на 14% з 570 до 490 тис. т.

“Триває спекулятивне підвищення цін на соєву та соняшникову олію. Липневі ф’ючерси на пальмову олію 7 квітня майже відіграли падіння понеділка та виросли до 534 $/т через побоювання щодо продовження заборони на роботу пальмових плантацій, що призведе до скорочення пропозицій”, — коментують ситуація в Graintrade.

Джерело: Graintrade

Додамо, раніше Landlord повідомляв про суттєве підвищення ціни на соняшникову олію до $700 т, ріст якої стимулював підвищенний попит зі сторони Туреччини.

Читайте також