Новини / Інвестиції     14 березня 2023 10:08

Білгород-Дністровський порт продали з другої спроби за 220 мільйонів


Білгород-Дністровський морський порт продали на приватизаційному аукціоні з другої спроби за 220 млн грн. Стартова ціна за порт була 93,7 млн грн.

Про це повідомив начальник регіонального відділення Фонду держмайна України по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

Порт купило підприємство “Укрдонінвест”, основний вид діяльності якого пов’язаний з вантажним залізничним транспортом. Власником і засновником цієї компанії є бізнесмен Віталій Кропачов.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Новий власник отримає:

  • будівлю та споруди морського торговельного порту в Білгород-Дністровському,
  • портопункт “Бугаз” у Затоці,
  • базу відпочинку “Прибой” у Затоці,
  • дев’ять суден,
  • чотири теплотяги,
  • 18 портальних кранів,
  • 47 транспортних засобів.

“Водночас порт залишається збитковим. Станом на 30.09 борги підприємства становили 104 млн грн, які має погасити покупець”, — зазначив Славський.

Покупець порту зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду. На час воєнного стану на покупця порту не накладаються інвестзобов’язання.

Нагадаємо, призначений на 3 березня перший аукціон з приватизації майнового комплексу Білгород-Дністровського порту на Одещині не відбувся через відсутність заявок.

Раніше, у грудні 2022 року маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт.

Порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.

Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також