Новини    04 березня 2023 12:11

Немає покупців: приватизаційний аукціон Білгород-Дністровського порту провалився


Призначений на 3 березня аукціон з приватизації майнового комплексу Білгород-Дністровського порту на Одещині не відбувся через відсутність заявок.

Про це повідомив начальник регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

За його словами, перший аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” не відбувся через відсутність заявок від учасників. Наступні торги вже зі зниженням ціни заплановані на 13 березня, вона складе 93,7 млн грн (замість початкової – 187 млн грн).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Відверто, ми самі здивовані, адже стільки зацікавлених як серед українських, так і іноземних компаній, скільки цікавилися цим портом, ще не було в нашому досвіді. Часом таке буває: ринок вважає ціну занадто високою. Це дійсно так? У нас вже було таке: на другому аукціоні ціна зростає більше, ніж була на першому”, – повідомив Славський.

На його думку, причини ринкові. Зокрема, цей порт на Дунаї в цей час працює як “сухий порт”. Також має значення загальна вартість – до ціни додається 20% ПДВ та борги близько 100 млн грн, які має сплатити покупець.

Довідка: Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока. До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).

Покупець порту зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду. На час воєнного стану на покупця порту не накладаються інвестзобов’язання.

Нагадаємо, у 2022 році маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт.

Порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.

Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...