Головний аргумент – у проєкті закону чітко прописано механізм, що банки братимуть землю під заставу, але у випадку неповернення кредиту повинні протягом двох років продати землю на аукціоні.
Про це пише у Фейсбуці Олексій Мушак, радник прем’єр-міністра Олексія Гончарука з економічних питань.
Олексій Мушак радить усім опонентам уважно читати законопроєкт: “Там все чітко вказано. Банки не зможуть купувати землю, в них нема такого права”. Він наголошує, що в законі передбачена перевірка потенційних покупців, тому банки жодним чином не зможуть ними стати.
Читайте: ВР може проголосувати за ринок землі 14 січня: що у фінальній версії законопроєкту.
Олексій Мушак пояснює, що банки матимуть можливість кредитувати під заставу землі. Таким чином, у разі несплати кредиту, банк матиме право відібрати землю. Але земля буде власністю банку лише 2 роки, упродовж яких є обов’язок продати її на аукціоні. У випадку, якщо банк не встигає продати, починає діяти спеціальна процедура вилучення земельної ділянки державою.
Логіка Мушака проста: залучення банків у земельну реформу необхідне, бо це дозволить кредитувати малий і середній бізнес.
“І це економічно правильно, що обмеження в 10 тис. га на них не розповсюджується. Бо в іншому разі кредит під покупку землі могли отримати лише 2% потенційних покупців. Бо банків готових видавати земельні кредити десь півсотні. 50 помножити на 10 тис. га = 500 тис. га, а це менше 2% від загальної площі с/г землі в 33 млн. га”, – пояснив радник прем’єр-міністра.
Раніше Landlord оприлюднював рейтинг регіонів України за стартовою ціною на землю.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!