Новини / Ринок землі     10 січня 2020 18:00

Банки не зможуть купувати землю – Олексій Мушак

Радник прем’єр-міністра спростовує чутки і запевняє: скуповувати не можуть, а брати у заставу - дозволено.

Головний аргумент – у проєкті закону чітко прописано механізм, що банки братимуть землю під заставу, але у випадку неповернення кредиту повинні протягом двох років продати землю на аукціоні.

Про це пише у Фейсбуці Олексій Мушак, радник прем’єр-міністра Олексія Гончарука з економічних питань.

Олексій Мушак радить усім опонентам уважно читати законопроєкт: “Там все чітко вказано. Банки не зможуть купувати землю, в них нема такого права”.  Він наголошує, що в законі передбачена перевірка потенційних покупців, тому банки жодним чином не зможуть ними стати. 

Читайте: ВР може проголосувати за ринок землі 14 січня: що у фінальній версії законопроєкту.

Олексій Мушак пояснює, що банки матимуть можливість кредитувати під заставу землі. Таким чином, у разі несплати кредиту, банк матиме право відібрати землю. Але земля буде власністю банку лише 2 роки, упродовж яких є обов’язок продати її на аукціоні. У випадку, якщо банк не встигає продати, починає діяти спеціальна процедура вилучення земельної ділянки державою.

Логіка Мушака проста: залучення банків у земельну реформу необхідне, бо це дозволить кредитувати малий і середній бізнес.

“І це економічно правильно, що обмеження в 10 тис. га на них не розповсюджується. Бо в іншому разі кредит під покупку землі могли отримати лише 2% потенційних покупців. Бо банків готових видавати земельні кредити десь півсотні. 50 помножити на 10 тис. га = 500 тис. га, а це менше 2% від загальної площі с/г землі в 33 млн. га”, – пояснив радник прем’єр-міністра.

Раніше Landlord оприлюднював рейтинг регіонів України за стартовою ціною на землю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також