Про те, що земельну реформу можуть ухвалити вже 14 січня, на своїй сторінці у Фейсбук повідомив радник прем’єр-міністра України, народний депутат Олексій Мушак. Зокрема, він пише, що розгляд земельного питання розблоковано.
Текст законопроєкту 2178-10 вже опублікований на сайті ВР до другого читання, наявна й порівняльна таблиця. Одне з ключових положень – заборона на придбання землі для іноземців (у тому числі й компаній з іноземним капіталом) – до проведення референдуму.
Як зазначає Олексій Мушак, до 6 сторінок законопроєкту було подано 4018 правок на 2528 сторінках, і більшість з них стосується референдуму.
Ключовим положенням законопроєкту також передбачене обмеження на купівлю землі фізособою чи юрособою – не більше 10 тис. га (це обмеження, однак, не стосується банків).
Читайте: Не більше 10 тис. га в одні руки: при перевищенні ліміту землю виставлять на торги
У іншому своєму пості на Фейсбук Олексій Мушак звертає увагу на фінансові моменти законопроєкту про обіг земель, тут теж передбачена низка обмежень. Далі – пряма мова.
“Фінальна версія базового законопроекту 2178-10 наступна:
- Ні кешевим розрахункам за землю. Лише безготівкова оплата.Покупець має надати документи щодо законності походження коштів, за які купується земля.
- Для стимулювання кредитування земельних угод банки отримують додаткові права. Перше, вони зможуть набувати землю у свою власність в разі неповернення кредиту. Це посилення прав кредитодавця, яке збільшує готовність банка кредитувати аграріїв.
- На банки не буде розповсюджуватися обмеження 10 тис. га в одні руки. У нас порядку 50 банків готових кредитувати земельні угоди. Відповідно обмеження в 10 тис. грн дозволило б кредитувати покупку лише на 500 тис. га. А це менше 2% ринку.
- В разі вилучення заставної землі у свою власність банк має протягом 2 років продати її на електронних торгах. В іншому випадку земля вилучається у банка по спеціальній процедурі”
Раніше Landlord повідомляв про 5 головних положень моделі ринку землі, які затвердив аграрний комітет. Вони й відображені у фінальній редакції законопроєкту.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!