Новини / Ринок землі     04 січня 2020 08:44

ВР може проголосувати за ринок землі 14 січня: що у фінальній версії законопроєкту

Купувати землю зможуть лише громадяни України, продаж іноземцям – після референдуму. Передбачені лише безготівкові розрахунки за землю, при цьому покупець має підтвердити законність походження коштів для купівлі.

Про те, що земельну реформу можуть ухвалити вже 14 січня, на своїй сторінці у Фейсбук повідомив радник прем’єр-міністра України, народний депутат Олексій Мушак. Зокрема, він пише, що розгляд земельного питання розблоковано.

Текст законопроєкту 2178-10 вже опублікований на сайті ВР до другого читання, наявна й порівняльна таблиця. Одне з ключових положень – заборона на придбання землі для іноземців (у тому числі й компаній з іноземним капіталом) – до проведення референдуму.

Як зазначає Олексій Мушак, до 6 сторінок законопроєкту було подано 4018 правок на 2528 сторінках, і більшість з них стосується референдуму.

Ключовим положенням законопроєкту також передбачене обмеження на купівлю землі фізособою чи юрособою – не більше 10 тис. га (це обмеження, однак, не стосується банків).

Читайте: Не більше 10 тис. га в одні руки: при перевищенні ліміту землю виставлять на торги

У іншому своєму пості на Фейсбук Олексій Мушак звертає увагу на фінансові моменти законопроєкту про обіг земель, тут теж передбачена низка обмежень. Далі – пряма мова.

“Фінальна версія базового законопроекту 2178-10 наступна:

  1. Ні кешевим розрахункам за землю. Лише безготівкова оплата.Покупець має надати документи щодо законності походження коштів, за які купується земля.
  2. Для стимулювання кредитування земельних угод банки отримують додаткові права. Перше, вони зможуть набувати землю у свою власність в разі неповернення кредиту. Це посилення прав кредитодавця, яке збільшує готовність банка кредитувати аграріїв.
  3. На банки не буде розповсюджуватися обмеження 10 тис. га в одні руки. У нас порядку 50 банків готових кредитувати земельні угоди. Відповідно обмеження в 10 тис. грн дозволило б кредитувати покупку лише на 500 тис. га. А це менше 2% ринку.
  4. В разі вилучення заставної землі у свою власність банк має протягом 2 років продати її на електронних торгах. В іншому випадку земля вилучається у банка по спеціальній процедурі”

Раніше Landlord повідомляв про 5 головних положень моделі ринку землі, які затвердив аграрний комітет. Вони й відображені у фінальній редакції законопроєкту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також