Новини / Аналітика     06 листопада 2022 16:31

Аналітики відмічають зниження світових цін на усе продовольство, окрім зернових – ФАО

Індекс цін на зернові ФАО за місяць зріс на 3,0%

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН повідомила, що світові ціни на продовольчі товари в жовтні були загалом стабільними, а зростання цін на зернові було більш ніж компенсовано зниженням котирувань на інші основні харчові продукти, повідомляє пресслужба ФАО.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчий кошик, який зазвичай торгується, у жовтні становив у середньому 135,9 пункту, що незначно нижче рівня вересня. З останнім оновленням індекс знизився на 14,9% від свого історичного максимуму, зафіксованого в березні 2022 року, і залишився на 2,0% вище рівня жовтня 2021 року.

Індекс цін на зернові ФАО за місяць зріс на 3,0%. Світові ціни на пшеницю зросли на 3,2%, в основному відображаючи невизначеність, пов’язану з Чорноморською зерновою ініціативою, а також перегляд у бік зниження поставок у Сполучених Штатах Америки. Міжнародні ціни на фуражне зерно зросли на 3,5% з вересня, причому ціни на кукурудзу зросли ще більше через нижчі перспективи виробництва в Сполучених Штатах Америки та Європейському Союзі, а також сухі умови посіву в Аргентині та невизначеність щодо експорту з України. Міжнародні ціни на рис зросли на 1,0%.

Індекс цін на рослинну олію ФАО знизився на 1,6% в жовтні та був майже на 20% нижче рівня минулого року. Зростання міжнародних котирувань соняшникової олії було більш ніж компенсовано зниженням світових цін на пальмову, соєву та рапсову олії.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО впав на 1,7%, водночас ціни на всі молочні продукти впали з вересня. Нижчі, ніж очікувалося, закупівлі Китаєм, слабкий імпортний попит і ослаблення євро стосовно долара США сприяли падінню в жовтні.

Індекс цін на м’ясо ФАО знизився на 1,4% в жовтні порівняно з вереснем, причому міжнародні ціни на м’ясо овець, свиней, великої рогатої худоби та м’ясо птиці впали через низький глобальний імпортний попит і збільшення поставок на експорт.

Індекс цін на цукор ФАО знизився на 0,6% завдяки покращенню перспектив виробництва в Індії. Такі фактори, як дощі, що перешкоджають збиранню врожаю в Бразилії, високий імпортний попит з Індонезії та Китаю, а також вищі ціни на етанол у Бразилії, обмежили зниження цін на цукор у порівнянні з місяцем.

Прогнозується, що світове використання зернових у 2022/2023 роках знизиться до 2 778 мільйонів тонн, що на 0,7% нижче рівня 2021/22 років. Подібним чином прогнозується, що світові запаси зернових наприкінці сезону 2023 року скоротяться на 2,0% від початкового рівня до 841 мільйона тонн.

Виходячи з цих прогнозів, очікується, що співвідношення світових запасів зернових до використання знизиться до 29,4% в 2022/23 році з 30,9% в попередньому році.

Очікується, що світова торгівля зерновими у 2022/23 роках скоротиться на 2,2% до 469 мільйонів тонн.

Довідка. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) (англ. Food and Agriculture Organization, FAO) — міжнародна організація під патронатом ООН. Діяльність ФАО спрямована на зменшення гостроти проблеми бідності і голоду в світі шляхом сприяння розвиткові сільського господарства, поліпшення харчування і розв’язання проблеми продовольчої безпеки — доступності всім і завжди харчування, необхідного для активного та здорового життя. ФАО діє як нейтральний форум, а також як джерело знання та інформації.

Нагадаємо, керівник регіональних програм ФАО у Європі та Центральній Азії Раймунд Йеле, здійснив свій перший візит до України з початку ескалації війни, щоб висловити готовність ФАО продовжувати надавати екстрену сільськогосподарську підтримку найбільш вразливим верствам населення та забезпечувати стійкість місцевого та світового постачання сільськогосподарської продукції.

За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Оцінка ФАО щодо світових запасів зернових на кінець сезону у 2022 р. становить 856 млн т, що на 2,8% вище початкового рівня. Це обумовлено збільшенням запасів кукурудзи, зокрема через призупинення експорту з України.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі