Новини    30 березня 2023 16:27

Аграрії Болгарії протестують через ввезення українського зерна

У Болгарії виробляється близько 2 млн т соняшнику на рік, реалізовано поки що не більше 5 – 10%

У Болгарії розпочалася триденна акція протесту, учасники якої вимагають не поширювати дію європейського регламенту про безмитне ввезення товарів аграрного походження з України. Про це повідомляє Болгарське національне радіо.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Понад 200 одиниць техніки, зокрема й 150 сільгосптехніки з областей Добрич, Варна і Бургас, задіяні в акціях протесту на прикордонних пунктах з Румунією країни.

Єдина їхня вимога – припинити безмитне ввезення товарів сільськогосподарського походження з України.

Читайте також: У Польщі аграрії протестують проти будівництва олієпроводу з України

До протесту приєдналися садівники та вівчарі регіону. У Болгарії виробляється близько 2 млн т соняшнику на рік, реалізовано поки що не більше 5 – 10%. Майже вся продукція болгарських виробників зерна на складах. Місцеві аграрії вважають, що причина такого положення в спрощеному ввозі української продукції.

13 березня виробники зерна з Болгарії оголосили про початок безстрокового протесту через безмитний імпорт зерна з України в Європейський Союз

У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”.

Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

За словами міністра сільського господарства Польщі Генрика Ковальчика, в інших країнах, таких як Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія, також є схожа проблема з надмірним імпортом зерна з України та падінням цін на зерно. А вони на біржі MATIF зараз низькі.

План швидкого реагування ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) для України на 2023 рік включає три основні напрямки, які потребуватимуть фінансування у розмірі 205 млн доларів.

Європейська Комісія прийняла регламенти (ЄС) 2022/1309 та 2023/158 щодо скасування обмежень експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн ЄС. Відтепер підприємцям для здійснення експорту потрібно виконувати фітосанітарні вимоги, визначені спеціальним додатком до відповідного регламенту.

У 2022 році Україна у 2022 році експортувала 609 т молюсків, що на 39,1% менше, ніж роком раніше, свідчать дані Державної митної служби.

Європейський Союз активує кризовий резерв для фермерів трьох східних країн, які постраждали від збільшення експорту зерна з України, що призвело до зниження місцевих цін.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...