Новини    07 лютого 2018 11:33

2500 гривень за утримання корови: Гройсман розповів на що і як витратять гроші державної підтримки АПК


В цьому році за одну корову молочного стада держава виплатить 1500 гривень. А фермерам на утримання однієї одиниці ВРХ сплатять 2500 гривень за рік. Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду, повідомляє кореспондент LANDLORD.

За словами очільника уряду,  продукція агропромислового сектору у 2017 році склала 5 частину всієї продукції, що виробляється в країні. В цьому році уряд планує збільшити частку продукції саме з доданою вартістю  в продовольчіій структурі. Разом з цим в минулому році найбільше зростання цін теж продемонстровав агросектор.

«В цьому році ми даємо реальну підтримку фермерству, для того щоб і ціни залишались стабільними і якість залишалась високою. Ми направляємо 2,5 млрд гривень на будівництво молочнотоварних комплексів. Це означає, що ми через ці 2,5 млрд надаємо кредити агропромисловим підприємствам, тим хто хоче будувати нові ферми, нові тварині комплекси. Ефективна ставка цих кредитів буде близько 3% у гривні до 5 років, цього достатньо абсолютно і всі асоціації це підтримують. Або передбачається компенсація близько 30% вартості будівництва, якщо не задіяні кредитні ресурси, якщо це справжні кошти підприємців», – заявив він.

В цьому році також передбачається сплата за утримання корови.

«Ми передбачаємо підтримку молочного стада у 2018 році – фактично всім юридичним особам виробникам. Ми будемо компенсувати близько 1500 гривен в рік на корову, що дає молоко. Для того, щоб ми збільшували надій молока, для нашої країни. Ми також хочемо стимулювати поголів’я в домогосподарствах. Хай утримають не менше 12 місяців молодняк ВРХ. І ми кожній такий родині, домогосподарству, за кожну голову такої худоби заплатимо в рік 2500 гривень»,- додав він.

Також в країні продовжить діяти програма відшкодування вартості вітчизняної техніки.

«На ці цілі ми в цьому році направляємо 1 млрд гривень. Фактично ми будемо компенсувати 25 % вартості сільгосптехніки, яка виробляєтеся в Україні. Компенсація передбачається тим хто купує таку техніку. Ми очікуємо зростання кількості виробництва вітчизняної техніки, яка є конкурентною», – наголосив Гройсман.

Підтримка галузі садівництва та ягідництва відбуватиметься через компенсацію вартості саджанців.

«Ми також будемо підтримувати в цьому році садівництво та ягідництво, особливо це стосується малих, невеликих господарств.  Сьогоднішнім рішенням ми передбачаємо, що 70% вартості посадкового матеріалу буде компенсовано державою. Єдине питання щоб цей посадковий матеріал був вироблений в Україні. Ми розраховуємо збільшення площ під садами в Україні на більше ніж 3 тисячі гектарів, завдяки цій програмі», – прогнозує Прем’єр-міністр.

На підтримку фермерства в цьому році передбачається 1 млрд гривень.

«Це, знов ж таки, здешевлення кредитів для фермерських господарств. Фактично кредити фермерам, під повною координацією асоціацій фермерів, будуть надаватись під 1% річний у гривні, все інше ми будемо компенсувати з державного бюджету. Ми передбачаємо для фермерів окрему підтримку у 40% відшкодування вартості вітчизняної с/г техніки. Всі ці рішення напрацювались спільно з аграріями, спільно з асоціаціями. Я вважаю, що це прозора, відкрита зрозуміла система», – стверджує голова уряду.

Також передбачається розстрочка на сплату ПДВ при ввезені обладнання.

«Все обладнання, яке буде ввезено в Україну воно буде мати розстрочку по сплаті ПДВ на 24 місяці. Це означає, що воно буде відразу коштувати дешевше на 20%. Це дозволить модернізувати українське виробництво, створити нові робочі місця, створити якісний українськи продукт і бути конкурентними на міжнародних ринках», – підкреслив Володимир Гройсман.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...