Новини / Кейси     13 вересня 2019 12:05

150 робочих місць та жіноча футбольна команда: як господарство Берестівець побудувало село європейського рівня

Село Берестівець справді можна вважати українською Швейцарією. Чисто, охайно, рівні дороги, розвинена інфраструктура. Та заслуга в цьому далеко не держави, а місцевого однойменного господарства, очільник якого Василь Чекаленко тільки за останні три роки інвестував у розвиток села 16 млн гривень.

Село європейського рівня

Розвиток рідного села для Василя Чекаленка – наразі головна мета. Під керівництвом підприємця працюють близько 150 осіб. Такий штат працівників задіяний на господарстві, фермі. Також у селі Берестівець є будівельна організація, що підпорядковується пану Василю.

«Усе це створено для того, щоб наші люди мали змогу працювати, а не виїжджали на роботу за кордон», – ділиться він.

Господар прагне не просто надати робочі місця, а й забезпечити людей гідною зарплатнею. Середній рівень зарплат в селі Берестівець становить 10 000 гривень. Причому на запитання, як можна влаштуватися на роботу, підприємець відповідає, що головне – бажання працювати, а місце роботи знайдеться.

Читайте: 1,5 млн економії плюс 30% до врожайності: чому господарство Берестівець обирає Ерідон

За три роки пан Василь інвестував у розвиток та інфраструктуру 16 млн гривень. На ці кошти у селі Берестівець зроблено в тому числі 2 км нової дороги, збудована набережна, відкрито новий футбольний стадіон «Максимус», чудовий парк «Вікторія», а також боксерський клуб.

ЖФК «Ятрань-Берестівець» – візитівка регіону

Окрім цього, пан Чекаленко підтримує жіночу футбольну команду «Ятрань-Берестівець».

«Молодь потрібно забрати з вулиць і запропонувати їй якесь дозвілля», – пояснює голова господарства.

За словами пана Чекаленка, історія жіночої футбольної команди доволі цікава, адже раніше вона належала його колезі з іншого підприємства:

«У нашій ОТГ чотири сучасних стадіони, а наш сусід утримував три футбольні команди. Ось я і запропонував йому, що візьму одну з них до себе. Так жіноча команда і перейшла під мою опіку».

Підтримка колективу, надання сучасної тренувальної бази відкриває перед дівчатами можливість поїздок по всій Україні, для чого був придбаний навіть сучасний автобус.

Також за кошти господарства була проведена капітальна реконструкція будинку культури та відкритий кабінет з масажним кріслом, де кожен охочий безкоштовно може отримати процедуру.

Окрім цього, підприємець активно підтримує дитячий садочок, школу, надаючи можливість учням їздити на екскурсії по всій країні.

«Мені імпонує підхід, як в Естонії. Заходиш до школи – там основа учень, не вчитель, у садочку – основа дитина, в амбулаторії – пацієнт, не лікар. Ми хочемо запровадити подібну стратегію та дати їй розвиток», – ділиться пан Василь.

А ще господар впевнений: якщо всі будуть чесно платити податки, то і життя по всій країні стане на декілька рівнів вищим.

Нагадаємо, у спецпроєкті «Село його мрії» керівництво господарства «Берестівець» – Василь та Олександр Чекаленки – поділилися цікавим досвідом розвитку агропідприємства та розкрили секрет високої врожайності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також