Новини / Аналітика     22 листопада 2018 13:36

10 років та 250 млн доларів: як в Україні виводять нові пестициди

Щоб вивести на ринок новий засіб захисту рослин, компанії витрачають 10–12 років, вкладають понад $ 250 млн, перевіряють близько 100 тис. речовин та проводять більше 10 тис. випробувань.

Про це розповіла на семінарі «Засоби захисту рослин – від лабораторії до ринку» Іванна Бондарчук – керівник відділу розвитку інновацій Bayer.

Раніше на виведення одного продукту на ринок компанії витрачали близько 10 років. Сьогодні на це йде 12 років і навіть більше, оскільки змінилися вимоги, відбір став жорсткішим.

«Щоб ми вивели на ринок один продукт, маємо промоніторити більше 100 тис. хімічних речовин… Із них на другий етап виходить всього 500 речовин», – відзначила Іванна Бондарчук.

Речовини перевіряються не тільки на ефективність, а й на безпечність для довкілля. Сьогодні тестування на безпечність проводиться на перших етапах (20 років тому це робилося останньому етапі). Коли з цих 500 діючих речовин лишається 10, а то й менше, починається створення безпосередньо продукту ЗЗР.

Читайте: Україна та Саудівська Аравія: перспективи співпраці в агросекторі

«Компанії, які є оригінаторами – виробниками таких продуктів, тестують їх у різних країнах, у різних грунтово-кліматичних зонах… Продукт проходить сотні випробувань протягом 5–6 років», – говорить Іванна. Перевіряється все – як діє в жарких чи вологих умовах, як розпадається, утримується на рослині, випаровується тощо.

Після цього визначаються рекомендації до реєстрації, продукт передається в різні країни, де він проходить процедуру сертифікації і далі вже запускається на ринок.

На виведення нового продукту з готової діючої речовини, потрібно менше часу – близько 5 років, і відповідно менше інвестицій.

«Під час державних реєстраційних випробувань кожна компанія інвестує в розвиток продукту в конкретній країні, в якій проходить реєстрація (в даному випадку – в Україні)… При цьому близько 1 млн грн потрапляє в держбюджет – це ті інвестиції, які затрачає компанія, щоб розвивати сільське господарство в Україні», – наголосила Іванна Бондарчук.

Landlord писав раніше про те, що українцям дозволили утилізувати пестициди за кордоном

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також