Новини / Політика     22 листопада 2018 10:43

Україна та Саудівська Аравія: перспективи співпраці в агросекторі


Питання поглиблення співпраці в агросекторі між Україною та Королівством Саудівська Аравія обговорили на зустрічі представники урядів країн. Основні напрямки – зростання обсягів торгівлі та розширення інвестиційного співробітництва.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

Про перспективи співробітництва у сфері АПК йшлося на зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої та заступника Міністра довкілля, водних ресурсів та сільського господарства КСА Ахмеда бін Саліх Аль-Хамші.

Відзначено, що експорт української сільгосппродукції у КСА за 9 місяців 2018 року зріс на 17 % порівняно з аналогічним періодом 2017-го, і, згідно з експортною стратегією України, Саудівська Аравія – одна із пріоритетних країн щодо розвитку торговельно-економічних відносин в АПК до 2026 року.

Читайте: 2019-й: кому із аграріїв допоможе уряд

Сьогодні Україна експортує в КСА зернові культури, рослинні олії, м’ясо та субпродукти. Планується розширення асортименту: мед, сертифікована органічна продукція, ягоди та фрукти і продукти їх переробки.

«Зі свого боку, ми зацікавлені у збільшенні імпорту саудівських фруктів, наприклад, фініків», – відзначила Ольга Трофімцева.

Основне завдання в економічних взаємовідносинах між Україною та КСА – налагодити більш активне інвестиційне співробітництво в АПК, а саме збільшити кількість спільних високотехнологічних підприємств з переробки сільськогосппродукції.

Раніше ми писали про те, що Саудівська Аравія входить у ТОП-7 країн, які імпортують українське зерно.

Фото: із сайту Мінагрополітики.

Читайте також

Матеріали по темі