Спецпроекти / Відновлювана енергетика     16 липня 2019 09:23

На Дніпропетровщині діють 38 СЕС. Унікальні проекти області

Дніпропетровщина активно розвиває альтернативну енергетику. Загалом у області працюють 38 сонячних електростанцій, 900 сімей встановили сонячні панелі в приватних господарствах, міста регіону переводять із централізованого на альтернативне опалення.

Про це повідомляє ресурс ИНФОРМАТОР.

На початку 2019 року в районі розпочала роботу найбільша і найпотужніша сонячна електростанція в Україні – Нікопольська СЕС, яка входить у трійку найбільших в Європі.

Читайте: Norsk Solar AS до кінця року збудує СЕС на Київщині потужністю 9 МВт

Її звели менше ніж за рік на 400 га біля села Старозаводське Нікопольського району – на місці відпрацьованого кар’єру, землі якого давно стали непридатними для сільського господарства.

Чому Нікопольська СЕС унікальна?

  • 750 тисяч панелей на площі 400 га виробляють майже 240 МВт електроенергії.
  • Це дозволяє знизити викиди СО2 на 300 тис. т на рік, що запобігає змінам клімату.
  • Станція забезпечує електроенергією 140 тис. будинків.
  • У неї вклали €216 млн інвестицій, з яких €134 млн – це залучені зовнішні інвестиції з КНР.

Ще один унікальний проект відновної енергетики Дніпропетровщини – сонячна станція «Солар Парк Підгородне» в місті Підгородне Дніпровського району.

СЕС оснащена трекерною системою: за допомогою спеціальних датчиків сонячні батареї повертаються за сонцем протягом усього дня. Вона виробляє 2,5 тис. кВт енергії за годину. Побудована за рахунок українських інвесторів.

На Дніпропетровщині діють 38 СЕС. Унікальні проекти області

Також на Дніпропетровщині кілька міст (Марганець, Покров і Нікополь) перейшли на котельні на альтернативних видах палива. Зокрема в Марганці та Покрові для вироблення енергії  використовують відходи олійного виробництва – лушпиння соняшнику.

На Дніпропетровщині діють 38 СЕС. Унікальні проекти області

Landlord раніше повідомляв про те, що на «Вінницькому олійножировому комбінаті» компанії ViOil планують реалізувати проект з виробництва зеленої електроенергії обсягом  7–9 МВт шляхом переробки соняшникового лушпиння.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також