Події    28 травня 2021 08:30

Grain Storage Forum ELEVATOR-2021: про що говорили на форумі

Grain Storage Forum ELEVATOR-2021 став найбільшим масовим заходом на ринку зберігання, переробки, трейдингу та логістики зерна в Україні

25 травня у Києві пройшов Grain Storage Forum ELEVATOR-2021 — найбільший масовий захід на ринку зберігання, переробки, трейдингу та логістики зерна в Україні, організаторами якого стали компанія «ПроАгро Груп» та Українська зернова асоціація.

Форум зібрав близько 1000 учасників, які представляли сотні підприємств зернової галузі з усіх регіонів України, органи державної влади, засоби масової інформації.

Відкрив форум керуючий партнер «ПроАгро Груп» Олег Клименко, до його вітальних слів присутнім доєднався президент УЗА Микола Горбачьов. Вони зазначили, що через пандемію коронавірусу всі підприємства вимушені були певною мірою самоізолюватися, а їх представники — поставити на паузу ділові та особисті контакти. Тож тим ціннішою стала можливість зібратися разом у такому представницькому колі й обговорити нагальні питання вітчизняного зернового ринку.

На відкритті форуму зі своїм баченням порядку денного аграрної галузі виступили заступник міністра економіки Тарас Качка, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, колишня виконувачка обов’язків міністра агрополітики Ольга Трофімцева, керуючий директор напряму прямих інвестицій компанії Dragon Capital Андрій Носок. Крім того, вони брали безпосередню участь у проведенні круглих столів, модерації конференцій та самі були на них спікерами.

Загалом у рамках форуму відбулося п’ять тематичних конференцій. Головній — елеваторній тематиці, яка й дала назву всьому форуму, була присвячена конференція «Зберігання зерна 2021», на якій обговорювалися сучасний стан та головні питання сталого розвитку елеваторної галузі, технологічні інновації та ефективність зернозберігання.

Не менш чисельною й чи не найемоційнішою за запалом дискусій стала конференція «Трейдинг та логістика 2021», у фокусі обговорення якої були стратегії аграрного експорту, перспективи зернової торгівлі та перевезень продукції рослинництва й переробки, питання забезпечення сталої якості вітчизняної агропродукції як умови закріплення на світових ринках і розширення географії міжнародних поставок.

Цього року форум доповнився напрямом зернопереробки й виробництва комбікормів. Власне, окремою подією стало проведення «Комбікормового форуму», на якому йшлося про тенденції розвитку галузей тваринництва й кормовиробництва, ринкові механізми та участь держави у стимулюванні підвищення безпеки та якості продукції, забезпеченні контролю за ними. Паралельно проходила міжнародна конференція «Глибока переробка зернових», присвячена роботі біозаводів, будівництву нових переробних потужностей, створенню нової доданої вартості.

Також уперше в рамках форуму пройшла тематична конференція «Податки, облік, право підприємств зберігання та переробки зерна» — на ній йшлося про податкові маневри в аграрному бізнесі, захисті його власників та інвестицій від рейдерства, правові ризики й виклики у роботі аграрних підприємств.

Частиною усіх конференцій, на яких загалом виступили понад 100 спікерів, стало проведення близько десяти круглих столів. На одному з них, присвяченому впровадженню новітніх технологій зернового ринку, виступив у прямому включенні співзасновник компанії XAG Джастін Гонг, якого називають китайським Біллом Гейтсом, — він не зміг особисто приїхати на форум через епідеміологічні обмеження.

Читайте: Праця помножена на досвід: правила успіху від провідних аграріїв України

Урізноманітнила й доповнила програму зернового форуму виставка обладнання, послуг, технологій та інновацій для зернового ринку Grain Storage Expo. Вперше такий формат був випробуваний торік й отримав схвальні відгуки, тож цього разу і межі, і кількість учасників виставки вдалося збільшити — свої експозиції представили понад 80 експонентів, і біля стенду кожного з них було велелюдно впродовж усього дня роботи форуму.

А завершило роботу заходу нагородження переможців конкурсів на звання кращих підприємств та кращих керівників, які працюють у галузях зберігання і переробки зерна, виробництва комбікормів, зернового трейдингу та логістики. Переможці визначалися за кількістю голосів, відданих за них шляхом відкритого голосування в інтернеті (50% підсумкової оцінки), а також голосування професійного журі у складі авторитетних у кожній галузі осіб (решта 50%).

Загалом за підсумками понад 100 000 голосів були визначені 12 переможців у номінаціях:

 • «Кращий елеватор 2020» — «Агротермінал Констракшн» (Степанівський елеватор «Райз»);
 • «Кращий керівник елеватора 2020» — Сергій Щербань, директор Білозаводського елеватора (Харківська область);
 • «Кращий постачальник елеваторного обладнання 2020» — Хорольський механічний завод (Полтавська область);
 • «Переробник зернових 2020» — ТОВ «Агріком Груп»;
 • «Переробник олійних 2020» — Вінницький олійножировий комбінат «Віойл»;
 • «Логіст аграрного ринку 2020» — компанія «Вертикаль»;
 • «Трейдер аграрного ринку 2020» — «КОФКО Агрі Рісорсіз Україна»;
 • «Кращий виробник комбікормів 2019» — ТОВ «Фідлайф» (Луганська область);
 • «Інноваційний виробник комбікормів 2019» — Летичівський комбікормовий завод ГК «Єдінство» (Хмельницька область);
 • «Кращий постачальник сировини для виробництва комбікормів 2019» — Завод з виробництва преміксів NOVACORE (ТОВ «Інбел», Дніпропетровська область);
 • «Кращий постачальник обладнання та для кормовиробництва 2019» — «Бушхофф Україна» (ТОВ «Сій Добро», Київська область);
 • «Кращий керівник комбікормового заводу 2019» — Вісхан Ісламов, директор Ізюмського комбінату хлібопродуктів ДПЗКУ (Харківська область).

Коментуючи підсумки форуму, президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов зазначив, що це перша масова подія після кількох жорстких локдаунів, пов’язаних з пандемією коронавірусу, і подія довгоочікувана — зерновики скучили за живим спілкуванням.

«Безумовно, це найбільша зустріч представників ринку цього року, яка дозволила обговорити численні актуальні проблеми ринку. Про якість фахових дискусій на форумі свідчить, з одно боку, рівень його спікерів, які є провідними спеціалістами у своїх галузях, а з іншого — рівень учасників, серед яких чимало керівників великих бізнесів. Форум, безумовно, дасть новий імпульс розвитку галузі», — зазначив Микола Горбачьов.

У свою чергу керуючий партнер «ПроАгро Груп» Олег Клименко виступив на форумі з пропозицією перетворити його зі щорічної події на постійно діючий майданчик для обміну досвідом, просування ідей, рішень і передових технологій зернового ринку.

Організатори форуму дякують усім учасникам і гостям Grain Storage Forum ELEVATOR-2021. Окрема подяка діловим партнерам заходу, без яких його проведення було б неможливим, а саме: елеваторному партнеру об’єднаній компанії КMZ Industries та «Варіант Агро Буд», інноваційному партнеру RIELA, офіційному партнеру TORNUM, юридичному партнеру Юридичній Групі EUCON, генеральному партнеру «Комбікормового форуму» INTER-EDINSTVO HOLDING, енергетичному партнеру UNISOLAR, технологічному партнеру Sigfox Ukraine, офіційному партнеру «Комбікормового форуму» KAHL, партнеру у світі роботехніки Drone.UA, спеціальному партнеру «Комбікормового форуму» BIOFARM, спеціальному партнеру конференції «Зберігання зерна 2021» KODA, партнеру ділового стилю CREATORE, офіційному партнеру конкурсу «Елеватор року» Symbol, партнеру FIGARO, партнеру Nemiroff.

Також «ПроАгро Груп» й УЗА дякують генеральному медіапартнеру форуму інтернет-виданню Elevatorist.com, генеральному інформаційному партнеру журналу «СУДНОПЛАВСТВО», ексклюзивному медіапартнеру журналу LANDLORD.

Окрема подяка чисельним медіа- та інформаційним партнерам — профільним аграрним виданням та ресурсам, яких у рамкам підготовки події було понад 40.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що організатори Grain Ukraine 2021 оголосили повну програму конференції

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...