Новини    21 лютого 2018 17:54

Зубко: Гірські населені пункти показують значно менший розвиток ніж інші


За оцінками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ гірські території показують нижчі показники за індексами регіонального людського розвитку та конкурентоспроможності. Про це заявив очільник міністерства Геннадій Зубко.

«Ми впровадили нову оцінку щодо регіонального розвитку, яка обчислюється двома індикаторами, це – індекс регіонального людського розвитку та індекс конкурентоспроможності. І застосовуючи їх до моніторингу розвитку гірських територій, ми бачимо значно нижчі показники у порівнянні з іншими регіонами», – заявив він.

Та окреслив шляхи розвитку гірських територій.

«Для розв’язання проблем ми бачимо два паралельних напрямки, які мають в комплексі підсилювати один одного. Це – децентралізація та продовження і прискорення об’єднання громад у гірських районах, а також формування нової державної політики розвитку гірських територій через прийняття необхідного законодавства», – наголосив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що в гірських територіях на сьогодні сформовані ОТГ: Львівська обл. – 1 ОТГ, Закарпатська обл. – 2 ОТГ, Чернівецька обл. – 6 ОТГ та Івано-Франківська обл. – 10 ОТГ.

«Децентралізація та об’єднання дає в першу чергу нову якість послуг у всіх сферах – освіті, медицині, адмінпослугах, безпеці тощо, дає фінансові можливості через ДФРР і субвенції для ОТГ впроваджувати проекти і вирішувати проблеми, які раніше не вирішувались роками. Зокрема, протягом 2015-2017 років у гірських районах  за рахунок ДФРР було реалізовано 111 проектів», – зазначив урядовець.

Та нагадав, що Мінрегіон розробив законопроект щодо статусу високогірних населених пунктів і надання їм додаткових державних гарантій, який було схвалено Урядом наприкінці минулого року і подано до Верховної Ради.

«Гірські території Карпатського регіону – Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області, – завжди перебували в зоні особливої уваги держави. Це територія у майже 60 тис. кв. км, з 715 населеними пунктами, переважна більшість з яких – 94 % – села.   Або 700 тисяч населення, якому ми маємо забезпечити належну якість життя», – наголосив Геннадій Зубко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...