Новини / Фінанси     28 травня 2020 17:30

Профільний комітет ВР підтримав проект про Фонд гарантування кредитів для агросектору

Фонд створюється за участі міжнародних фінансових організацій для підтримки дрібних і малих фермерських господарств

Комітет з питань аграрної і земельної політики Верховної Ради на своєму засіданні ухвалив законопроект «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві» (реєстраційний номер 3205-2) і рекомендував прийняти його у першому читанні.

Проектом визначаються особливості створення та діяльності фонду часткового гарантування кредитів, як спеціалізованої небанківської фінансової установи. Визначено, що частка держави у статутному капіталі становитиме не менше 51%, а окрім держави учасниками можуть міжнародні фінансові організації. При цьому  участь приватного капіталу у фонді заборонена.

Максимальне гарантування кредитів фонду буде складати 50%, а кредитний леверидж (співвідношення запозиченого капіталу до власних коштів) – 1:4.

Читайте: Іван Чайківський: Подальший розвиток аграрної галузі потребує ефективного механізму страхування

Профіль позичальника, який має право звертатися за гарантуванням:

  • дрібні фермери, що обробляють до 500 гектарів;
  • відповідають вимогам, що ставляться до мікро- малих та середніх підприємств Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»;
  • граничний показник розраховується сумарно щодо всієї групи пов’язаних із суб’єктом підприємництва контрагентів.

Очікувана цінова політика фонду становить 2% на рік за максимальної тривалості гарантування кредитів до 10 років.

Забезпечення виконання кредитних зобов’язань гарантіями Фонду дозволить кредиторам збалансувати свою оцінку кредитного ризику і відкриє доступ дрібним та середнім сільгоспвиробникам до банківського кредитування.

За розрахунками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України це не тільки дасть можливість дрібним та середнім сільгоспвиробникам отримати доступ до кредитів в необхідних обсягах для купівлі земель сільгосппризначення, але й залучити додаткові кошти для інвестицій.

Корпоративне управління Фондом має здійснюватися професійною наглядовою радою, 3 із 5 яких мають бути представниками держави.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Мінекономіки надало роз’яснення щодо можливості перевірок бізнесу під час карантину.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також