Новини    23 грудня 2017 16:34

Золоті п‘ятаки: свиноферма окупиться через 5 років


Про те, що вітчизняне свинарство переживає не найкращі часи, не говорить тільки ледачий.  Зараз поголів’я свиней в Україні налічує 6,67 млн ​​голів. Протягом року воно скорочувалося швидше, ніж кількість птиці та великої рогатої худоби. Експерти прогнозують, що на початок 2018 року поголів’я свиней в країні буде на рекордно низькій позначці за останні 10 років.

Але, якщо у великих аграрних підприємствах поголів’я свиней скоротилося майже на 7%, а в  домогосподарствах — на 22%, то у фермерів навпаки спостерігалось зростання — на 1,68%, повідомляють в Pro-consulting.

Підвищений інтерес фермерів до розведення свиней пояснюється найбільшим рівнем рентабельності цієї галузі тваринництва. За останні п’ять років він становить 5,1%. У той же час, цей показник для виробництва м’яса ВРХ знаходиться на позначці -36,2%, птиці – 6,9%.

Крім того, фермерські господарства мобільніші і оперативніше реагують на зміни обстановки на ринку, ніж великі підприємства. З іншого боку, фермери мають можливість впроваджувати у себе передові технології, які недоступні для індивідуальних домоволодінь.

З урахуванням поточних тенденцій на ринку, фахівці Pro-Consulting розробили бізнес-план створення свиноферми на 1250 свиноматок, які здатні давати щорічний приріст поголів’я в 30 тис. свиней. Проект розрахований на семирічний період. Вкладені кошти окупляться з урахуванням дисконту вже менше ніж через 5 років (54,4 місяці). Рентабельність інвестицій в проект складає 104%. Кожен вкладений в ферму євро принесе інвестору 1,04 євро чистого прибутку.

«Таку ферму слід будувати в межах доступності кормової бази, а також зручності доставки свиней споживачам. При цьому слід уникати сіл, які підлягають в майбутньому знесенню або переселенню. За даними Мінагропроду, найбільша кількість поголів’я свиней в листопаді 2017 року була сконцентрована в Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Львівській та Тернопільській областях», — зазначають в Pro-Consulting.

Новини за темою:  1 мільярд гривень збитків: на Херсонщині загинуло 55 тисяч гектарів посівів через наслідки знищення Каховської ГЕС

На фермі не передбачено обладнання лінії забою та первинної чи вторинної переробки свинини. Реалізація продукції ферми буде проводитися в живому вигляді шляхом самовивозу покупцем або доставки невеликих партій (до 10 голів) своїм транспортом. Тому для успішного розвитку такої ферми необхідно враховувати якість доріг та можливість вивозу тварин.

 

Ще немає новин у цій стрічці ...