Новини / Трейдинг     22 грудня 2020 16:20

Запаси зернових в Україні знизилися на чверть – держстат

Поточні залишки зерна в Україні на 7,4 млн тонн, або на 24% менші, ніж були у грудні минулого року. При цьому запаси кукурудзи у порівнянні з 2019 роком знизились на третину

Станом на початок грудня 2020 року складські залишки зернових в Україні становили близько 23,1 млн тонн, що суттєво менше, ніж було на цей період 2019 року. У абсолютних цифрах падіння запасів склало 7,4 млн тонн (або 24% менше запасів збіжжя в країні станом на початок грудня минулого року). Про це повідомляється у новому звіті державної служби статистики.

Зокрема, станом на початок грудня у фермерських господарствах зберігалось 15,1 млн тонн зернових у порівнянні із обсягом у 18,8 млн тонн на аналогічні торішні дати. Натомість на підприємствах, яки займаються суто зберіганням та переробкою зернових, обсяг складських запасів наразі становить 8,1 млн тонн, що майже на третину  нижче показників грудня 2019 року.

ЧитайтеСвітові ціни на пшеницю продовжать зростання – Frontier

Згідно зі звітом служби статистики, у наявності є 6,8 млн тонн пшениці, 14,1 млн тонн кукурудзи, 1,4 млн тонн ячменю, 0,2 тис тонн жита. Найбільше зниження запасів у порівнянні з минулим роком по житу – його наразі зберігається у два рази менше, також на 30% скоротились показники по кукурудзі і ячменю. Крім того, як повідомляє держстат, на зберіганні знаходиться близько 6,5 млн тонн товарного насіння соняшника.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна не буде обмежувати експорт зернових та олійних.

Читайте також