Новини / Трейдинг     22 грудня 2020 10:20

Україна не буде обмежувати експорт зерна та олійних

Обсяги продажів зернових на світовий ринок залишаються у межах домовленостей, які були досягнуті між учасниками ринку і міністерством економіки

Україна не буде обмежувати експорт зерна та олійних, а обсяги продажів зернових на світовий ринок залишаються у межах домовленостей, які були досягнуті між учасниками ринку і міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Додаткові обмеження вводитись не будуть. Про це повідомляє Українська зернова асоціація з посиланням на результати наради представників мінекономіки і профільних асоціацій, що відбулась 21 грудня.

З боку міністерства у нараді брали участь заступники міністру Тарас Висоцький та Тарас Качка. Приводом для заяви стали обмеження експорту зернових та олійних, які нещодавно були введені у Росії – експортне мито і квоти на пшеницю, соняшник, ріпак та сою.
Я було наголошено, бізнес й надалі буде продовжувати дотримуватися досягнутих домовленостей в рамках меморандуму про граничний обсяг експорту пшениці, який було встановлено на 2020/2021 маркетинговий рік.

ЧитайтеAgriChainLand: які додаткові переваги отримують користувачі

«Україна й надалі буде виконувати свої зобов’язання з експорту зерна та забезпечувати продовольчу безпеку у світі. Станом на 18 грудня за даними міністерства Україна експортувала 23,8 млн т зернових, з них пшениці – 12,2 млн т, ячменю 3,7 млн. т, кукурудзи – 7,5 млн. т», – підкреслили в УЗА.

Зазначимо, що 1 липня, міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та основні асоціації зернового ринку підписали меморандум про узгодження позицій на ринку зерна на 2020/2021 маркетинговий рік. 17 серпня сторони також підписали додаток до меморандуму про взаєморозуміння між мінекономіки і учасниками зернового ринку в якому зафіксували домовленість про граничний обсяг у 2020/2021 маркетинговому році експорт пшениці – 17,5 млн. т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що виплати по частковій компенсації вартості вітчизняної техніки у 2020 році склали 1 млрд грн.

Фото: УЗА

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також