Новини / Трейдинг     21 грудня 2020 15:00

Світові ціни на пшеницю продовжать зростання – Frontier

Скорочення пропозиції пшениці у ЄС і Україні і російські обмеження експорту культури підігрівають світові ціни на цей вид зерна

На тлі майбутнього скорочення обсягів експорту пшениці з України та ЄС, нові обмеження на експорт пшениці з РФ вкрай невигідні саме для російських аграріїв, натомість вселяють оптимізм в інших глобальних експортерів. Так в британському агентстві аграрної аналітики Frontier оцінили нові обмеження на експорт пшениці з РФ, які були анонсовані російською владою на минулому тижні.

Нагадаємо, Росія, провідний світовий експортер пшениці, офіційно підтвердила, що в новому році введе експортне мито в розмірі EUR25/тонна. Податок буде застосовуватися до експортної квоти у 17,5 млн тонн, що вводиться в дію 15 лютого і триватиме до 30 червня 2021 року. Трейдери навряд чи перевищать квоту в світлі новин про те, що тоннаж, що перевищує цю цифру, буде обкладатися податком в 50% від вартості продажу.

Спочатку реакція глобального ринку на ці обмеження була негативною. Глобальні гравці побоювалися, що російські трейдери у найближчі два місяці різко збільшать обсяги відвантажень. Однак, наразі така стратегія здається нездійсненною через повідомлення про затримки з отриманням документів від російської митниці. В цілому, зараз квотування оцінюють як досить оптимістичну подію для світових ринків, адже  на минулому тижні ціни виросли для всіх експортерів збіжжя (крім російських аграріїв).

Свою роль у ціновій динаміці зіграло і різке скорочення пропозиції зерна з боку ЄС і України. Так, експорт пшениці з ЄС з початку маркетингового року вже сягнув 11,6 млн тонн. Очікується, що експортні відвантаження в січні-червні 2021 року складуть лише 12 млн тонн. Аналітики зазначають, що за липень-грудень 2019 року ЄС відвантажив понад 20 млн тонн без будь-яких обмежень на експорт з Росії.

Читайте: Експорт пшениці: перший бонус України від введення мита у РФ

Україна, своєю чергою, вже вибрала свою експортну квоту на пшеницю більш, ніж на дві третини, а до кінця сезону залишилося шість місяців і два тижні. З квоти у 17,5 млн тонн відвантажено 12,2 млн тонн, пишуть експерти Frontier.

Крім того, світові трейдери уважно стежать за потенціалом врожаю пшениці в Росії в 2021 році. Аналітики російської агенції Sovecon переглянули свою оцінку майбутнього виробництва російської пшениці до 76,8 млн тонн, що нижче попереднього прогнозу в 81 млн тонн. Стан посівів озимини описують як найгіршій за десятиліття. За попередніми оцінками, озимі на площі в 3,2 млн га можуть бути втрачені повністю.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що через введення експортного мита пропозиція російської пшениці стала неконкурентною на тендері у Єгипті, переможцями якого стали трейдери з України і Румунії.

Читайте також