Про це повідомляє на своєму сайті Університет Шеффілда.
Піна як субстрат для вирощування
Щороку у світі втрачаються 24 млрд т родючого ґрунту. Тому Гаррі Райт, дослідник Grantham Centre for Sustainable Futures (Центру стійкого майбутнього), розробив спеціалізовані піни, які хімічно, фізично і біологічно нагадують ґрунт.
Читайте: Джеймі Олівер збанкрутів через здорожчання імпорту продуктів у Великій Британії
Вчені вважають, що піонерські технології гідропоніки можуть допомогти в боротьбі з деградацією ґрунту. Замість того, щоб розповідати про це і публікувати статті, дослідники фактично побудували робочу систему для вирощування продуктів харчування.
Сіті-ферма в занедбаній школі
Розробку Гаррі Райта випробовують, перетворивши занедбану школу в Шеффілді на міську ферму зі встановленням новаторських систем гідропоніки. Використовуючи мережу труб, живильних розчинів, контрольоване середовище для росту і піну, вчені вирощують фрукти й овочі, демонструючи потенційне рішення глобальної кризи родючості ґрунтів.
18 травня сіті-ферма в Шеффілді відкрила свої двері для громадськості, надаючи можливість колишнім викладачам і учням школи побачити, на що перетворилися їхні старі класи. Ферма забезпечуватиме фрукти та овочі для громади в Тінслі, Шеффілд, а також навчання для місцевих безробітних або низькокваліфікованих робітників.
Боротьба з деградацією ґрунту
Потенціал недорогих систем уже був продемонстрований у проекті зі встановлення систем гідропоніки з використаних матраців у таборі для біженців в Йорданії, очолюваного директором Centre for Sustainable Futures професором Тоні Райаном у співпраці з професором Дунканом Кемероном з Інституту сталого харчування Університету Шеффілда.
«Міські ферми, які використовують піну замість ґрунту, можуть зняти чималий тиск на сільськогосподарські системи. І оскільки ця система настільки ефективна, вона дозволяє нам годувати населення, кількість якого постійно зростає, використовуючи менше ресурсів», – відзначив Дункан Кемерон.
Вчені сподіваються, що в майбутньому такі ферми поширюватимуться по всьому світу, вони будуть оптимізовані до місцевих умов і вироблятимуть дешеві, здорові та стійкі продукти харчування.
Боротьба з відходами
Дослідження на синтетичних ґрунтах засвідчили готовність учених реагувати на проблему утилізації відходів, яку піднімає ООН.
«Брудні й непридатні матраци з пінопласту, які вважалися проблемою утилізації відходів у таборі біженців в Za’atari, були визначені як альтернативний субстрат для вирощування, і ми виявили, що потенційне забруднення сечею може реально сприяти росту рослин», – розповів Тоні Райан.
Landlord раніше повідомляв про те, що в Польщі розробили новий субстрат для теплиць: 80% органічної речовини та повне розкладання через 25 років.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!