Новини / Трейдинг     27 травня 2021 13:45

Закупівельні ціни на соняшник в Україні знизились до 22 000 грн/т

На ціни соняшника тисне поступове здешевлення соняшникової олії до $1500 за 1 тонну та зниження активності на ринку переробників напередодні нового сезону  

Закупівельні ціни на соняшник за тиждень впали з 25-25 тис грн/т до 22-23 тис грн за тонну з доставкою на завод. На ринок тисне поступове зниження цін попиту на українську соняшникову олію, які з поставкою з травні-липні вже зменшилися до $1,5 тис/т. Про це повідомляє Grain Trade.

Наприкінці сезону у сільгоспгосподарствах залишилися мінімальні запаси соняшника, тому переробники поступово зупинять закупівлі, готуючись до приймання ріпаку нового врожаю. Крім того, як повідомляється, трейдерів непокоїть незвично низький попит на соняшникову олію на світовому ринку. Спочатку він був обумовлений її високою вартістю у порівнянні з соєвою та пальмовою олією, а після підвищення цін на соєву олію до рівня цін на соняшникову розпочався карантин в Індії, що знизило попит на соняшникову олію на користь дешевших олій.

Так, на чиказькій СВОТ ціни на соєву олію в понеділок незначно виросли, але у вівторок знову впали, і зараз липневі ф’ючерси торгуються по $1449/т, а грудневі – по $1277/т. Сприятлива погода у США та високі темпи сівби сої продовжують тиснути на ринки сої та соєвої олії нового врожаю. А збільшення фермерами площ сівби призведе до подальшого падіння цін.

ЧитайтеЮрій Оцабрик: Попит на купівлю агробізнесу перевищує існуючу пропозицію

При цьому ф’ючерси на пальмову олію у вівторок виросли на 3,4% – до $977/т внаслідок того, що влада Малайзії обмежила роботу підприємств по збиранню та переробці олійних пальм на рівні 60% потужності, щоб зменшити пересування людей в період карантину. За оцінками AmSpec Agri Malaysia, протягом 1-25 травня травня країна експортувала 1,07 млн т пальмової олії у порівнянні з 1,03 млн т за відповідний період квітня. А загалом у квітні експорт малайзійської пальмової олії виріс на 9,7% – до 1,4 млн т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Тараса Висоцького призначено заступником міністра агрополітики України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також