Новини / Клімат     22 грудня 2019 11:08

Загрозлива посуха: на Одещині гине озимина

На Півдні Одещини аграрії потерпають від відсутності вологи в ґрунті. Сіяли зерно практично в суху землю, бідкається агроном Михайло Шкурина. Тож наступного року очікують половину звичного врожаю. Та й то, якщо морози не знищать озимі.

Про загрозливу посуху на Одещині йдеться в сюжеті ТСН.

На Півдні Одещини аграрії щодня очікують на дощ чи сніг. Бо земля настільки втратила вологу, що майбутній урожай озимих під загрозою загибелі.

Агроном Михайло Шкурина говорить: у їхніх краях уже другий сезон поспіль доводиться сіяти зерно в суху землю. Сніг був тут востаннє ще наприкінці 2016 року.

Дощі ж цьогоріч були, але дуже короткі.

«Наразі клімат у нас напівпустельний: 150-120 мм замість 350 мм», – майже з відчаєм відзначає фахівець.

Читайте: Посуха, град, зливи — як захистити врожай від природних катаклізмів

Прогнозує: через відсутність вологи половина озимих може загинути.

Цієї весни аграрії також переконались, що пересівати в суху землю – не вихід, бо доводиться витрачати гроші на закупівлю зерна, паливно-мастильні матеріали, підготовку техніки та зарплату людям. А віддача – надзвичайно скромна.

«Собівартість одного гектару обробітку – від 3 тонн зерна. А і з цією стихійною засухою ми беремо в районі 1-1,5 тонни, щодо озимини — це пшениця, ячмінь, а ярова група – взагалі висихає», – нарікає фермер Олег Олійник.

Раніше поля орошали річковою водою. Адже буквально в 30 км від полів протікає Дунай.. Однак нині систему зрошення розікрали. Фермери сподіваються, що влада відреагує на цю проблему. Бо ж посуха та морози – два вороги, які можуть знищити урожай озимих.

Landlord раніше повідомляв, що посуха «спалила» озимі: Черкащина рахує збитки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також