Новини / Рослинництво     04 грудня 2019 15:33

Посуха «спалила» озимі: Черкащина рахує збитки

Черкащина цього року стала одним із регіонів, які найбільше постраждали від посухи, і місцеві аграрії вже підраховують можливі збитки. У нинішньому сезоні в області засіяли озимими лише 57% від запланованих площ, при цьому на багатьох полях культури не зійшли.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

За словами фермерів, картина з озимими невтішна, посіви «дуже бідні», тож на рекордний урожай, подібний до цьогорічного, виробники не розраховують. Аграрії розповідають, що подекуди сходжень озимих взагалі немає, тож плани доведеться коригувати – сіяти інші культури.

«Я посіяв 180 гектарів пшениці, але сходів немає. І така картина не тільки в мене, а по всьому району. Бачив лише під Черкасами бідненькі сходи. Якщо не станеться диво, то врожаю не буде й близько», – жаліється фермер із села Папужинці Тальнівського району Василь Баранюк.

Читайте: Зеленський анонсував дешеві кредити для малого бізнесу ВІДЕО

Фермер із села Майданецьке Олександр Мегей каже, що якщо сходів озимої пшениці не дочекається, то доведеться сіяти технічні культури – соняшник, сою, кукурудзу. Проте господар нарікає на низькі ціни:

«Соняшник своє відживає. Монополісти встановили ціну на тонну – 7-8 тисяч гривень. Якщо зібрати три тонни з гектара, то матимемо 24 тисячі гривень на круг. А кукурудзу беруть по 4 тисячі. Якщо зібрати 10 тонн, то матимемо 40 тисяч гривень».

Водночас, з огляду на прогнозовані низькі обсяги виробництва озимої пшениці, аграрії розраховують на високі закупівельні ціни на цю культуру наступного року.

«Я посіяв пшеницю ще 3 жовтня… А 4 жовтня пройшов гарний дощ. Зараз у мене стоїть гарна пшеничка. А в багатьох аграріїв досі немає сходів. Думаю, наступного року вдасться продати пшеницю за гарною ціною», – поділився фермер із села Мокра Калигірка Катеринопільського району Сергій Тищенко.

Landlord раніше повідомляв про те, що 50% посівів озимих в Україні уражені посухою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також