Новини    27 серпня 2023 16:04

За тиждень ФДМУ залучив понад 3 млн грн інвестицій від приватизації держмайна

У попиті здебільшого була приватизація нерухомості

З 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У попиті здебільшого була приватизація нерухомості. Серед активів — група будівель у Львівській області та приміщення на Житомирщині.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Аукціоном з найбільшою кількістю учасників став продаж комплексу господарських будівель на Львівщині, за який змагалися 11 учасників. Переможна ставка за лоти становила 1 млн грн.

Так, завдяки конкуренції вартість активу зросла у 118 разів – з 8,9 тис. грн стартової (балансової) ціни.

За тиждень ФДМУ залучив понад 3 млн грн інвестицій від приватизації держмайна

З 28 серпня по 1 вересня Фонд держмайна планує провести 17 приватизаційних аукціонів. Наступного тижня пропонуємо придбати інвесторам ЧервонослобідськийГаннопільський та Триліський спиртзаводи, а також будівлі у Житомирській та Рівненській областях.

Нагадаємо, 24 серпня підписано акт приймання-передачі Єдиного майнового комплексу ДП Морський торговельний порт Усть-Дунайськ. Новим власником порту офіційно стала компанія “Еліксир Україна”, інформує пресслужба ФДМУ.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

14 червня повторний аукціон з приватизації Білгород-Дністровського морського торговельного порту не відбувся через відсутність учасників.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

Новини за темою:  «НІБУЛОН» розпочав жнива-2024: які культури збирають на Миколаївщині та які обсяги планують

Раніше, у грудні 2022 року маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт.

Порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.

Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...