Новини    02 травня 2024 14:28

За квітень з України експортували 6,3 млн т зерна


У квітні цього року Україна встановила новий рекорд у сфері експорту, відправивши за кордон продукцію на загальну вагу понад 13 мільйонів тонн, перевищивши показники від лютого 2022 року. За даними  Міністерства економіки України, у грошовому еквіваленті це склало 3,3 мільярда доларів.

Перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко повідомила, що квітневий обсяг експорту досяг небачених 13,1 мільйона тонн, що на 1,3 мільйона тонн більше ніж у попередньому місяці і вище, ніж до масштабного вторгнення росії. Вона відзначила, що успішне відновлення та збільшення експортних потоків вдалося завдяки співпраці уряду з міжнародними партнерами.

Значне збільшення обсягів експорту стало можливим завдяки відкриттю альтернативного морського коридору минулого літа, що дозволило експортувати, зокрема, зерно та метал. Також до успіхів призвела програма страхування суден UNITY, розроблена спільно з урядом Великої Британії та консорціумом страхових компаній, а також розширення пропускної спроможності “шляхів солідарності”, особливо через Молдову та Румунію, і покращення транспортних умов до дунайських портів.

Юлія Свириденко також зазначила, що уряд продовжує працювати над збільшенням експорту, особливо несировинних товарів, в рамках політики “Зроблено в Україні”, що разом з розвитком виробництва і залученням інвестицій сприятиме економічному розвитку країни.

Нагадаємо, приблизно половина зернових культур в Україні експортується через неофіційні канали, уникаючи сплати податків.

Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.

Швидке зменшення обсягів експорту пшениці свідчить про те, що запаси зерна для експорту майже вичерпані. Згідно з даними аналітиків з Spike Brokers, які поширили інформацію у своєму Telegram-каналі, ціни на харчову та кормову пшеницю зросли через обмежену кількість пропозицій на ринку.

Новини за темою:  МХП у 2024 році збільшив прибуток до $144 млн попри падіння доходів від рослинної олії

В рамках ініціативи “Grain from Ukraine” Україна вже експортувала понад 200 тисяч тонн продуктів харчування. Зокрема, було відправлено сім суден, які доставили близько 195 тисяч тонн зерна та 7,6 тисячі тонн борошна до таких країн, як Сомалі, Ефіопія, Кенія, Ємен та Нігерія, за інформацією від Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Обсяг експорту зернових і зернобобових культур з України у поточному аграрному сезоні 2023/24, згідно з останніми даними Державної митної служби, опублікованими Міністерством аграрної політики та продовольства, склав 38,6 мільйона тонн на 17 квітня. Це на 3% або 1 мільйон тонн менше, ніж у попередньому сезоні.

Україна абсолютний лідер у структурі імпорту зернових до Європи з початку 2023/24 МР.

Департамент сільського господарства США оновив світовий прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2023/24 маркетинговий рік, інформує пресслужба УКАБ.

Продажі української пшениці на зовнішніх ринках продовжують показувати стійке зростання. З початку лютого було укладено угоди на постачання понад 2 мільйонів тонн цієї культури, що може встановити новий рекорд обсягів в цьому сезоні.

Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...