Новини / Фінанси     11 березня 2024 09:58

За два місяці з України експортували продовольства на 4,5 млрд доларів


Товарообіг України за перші два місяці 2024 року становив $16,8 млрд, що на 2% перевищує показники відповідного періоду 2023 року, згідно з інформацією, опублікованою у Facebook Державною митною службою України.

У першій половині 2024 року імпорт товарів до України склав $10 млрд, в той час, як експорт сягнув $6,8 млрд.

Найбільші обсяги експорту з України були до Польщі ($649 млн), Іспанії ($624 млн) та Китаю ($504 млн).

Топ-три експортні товари з України включають продовольчі товари ($4,5 млрд), метали та вироби з них ($726 млн) і мінеральні продукти ($587 млн).

Стосовно країн-постачальників, найбільше товарів імпортували з Китаю ($2 млрд), Польщі ($1,1 млрд) і Німеччини ($769 млн).

Загальні обсяги імпорту у січні-лютому 2024 року належали переважно до таких категорій: машини, устаткування та транспорт ($3,5 млрд), продукція хімічної промисловості ($1,8 млрд) та паливно-енергетичні товари ($1,3 млрд).

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 495 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії”.

Цим рішенням Уряду пропонується надати можливість обласним та Київській військовим адміністраціям безоплатно передати залишки зерна (обсяг якого наразі становить близько 72 000 метричних тонн), яке закуплене коштом державного бюджету, для реалізації гуманітарної програми “Grain from Ukraine”.

ОВА можуть безоплатно передати зерно органам, фондам, програмам ООН для надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії, про що мають щотижнево інформувати Мінагрополітики.

Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.

Протягом минулого місяця Укрзалізниця встановила новий рекорд, перевізши 14 мільйонів тонн вантажів – найвищий показник з початку повномасштабної війни. 

Новини за темою:  60 ділянок на продаж: Україна готує масштабні аукціони для видобутку критичних корисних копалин

Під час другого міжнародного саміту “Зерно з України” (Grain From Ukraine) зібрали понад 136 мільйонів доларів для цієї гуманітарної ініціативи.

21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

До гуманітарної програми Grain from Ukraine, яку ініціював президент України, вже долучилося 43 країни.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Україна готова включити Мозамбік в перелік країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського Grain From Ukraine, аби підтримати продовольчу безпеку африканської країни. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі та міністром закордонних справ Веронікою Макамо.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

У лютому Україна здійснила експорт понад 5 млн тонн сільськогосподарської продукції через Чорне море, що відзначається як часткове відновлення попереднього рівня до повномасштабної війни. Інформацію цю передав Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, під час брифінгу. Згідно з Марчуком, до початку конфлікту порти Миколаївської та Херсонської областей були активно використовні для експорту сільськогосподарської продукції. Тоді вони відправляли щорічно навіть 7-8 млн тонн.

Новини за темою:  OKKO Group розширила земельний банк до 50 тисяч гектарів і готується до запуску двох заводів

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також