Новини    28 грудня 2022 19:16

За два дні з портів Великої Одеси вийшли 11 суден з 422 тис. тонн агропродукції

Головною перешкодою в роботі "зернового коридору" залишається гальмування з боку рф під різними приводами інспекції суден в Босфорі

З портів Великої Одеси у рамках “зернової ініціативи” за 2 дні вийшли 11 суден, що експортували 422 тис. тонн агропродукції для Африки, Азії та Європи. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Серед них балкер ALANDA STAR з 30,8 тис. тонн пшениці для Єгипту, а також танкер EUROCHAMPION з 45 тис. тонн олії для Індії.

Водночас головною перешкодою в роботі “зернового коридору” залишається гальмування з боку рф під різними приводами інспекції суден в Босфорі. Це призвело до стабільної черги в 90+ суден, мільйонних збитків вантажовласників, недоекспорту мінімум в 5-6 млн тонн впродовж року.

Станом на 27 грудня в Босфорі на інспекцію очікували 96 суден, з яких 71 судно — на вхід до портів, а 25 – вже завантажені агропродукцією.

Щоденно відбувається 6 з 10 запланованих інспекцій. Окрім зменшення кількості інспекційних груп, російська сторона вдалась до тактики затягування часу самих інспекцій через вимоги перевіряти параметри суден, які не регламентуються документами СКЦ та не мають жодного відношення до предмету перевірки. Через такі дії скорочується кількість флоту, який рухається під завантаження українською агропродукцією. Таким чином нещодавно порт Одеси відправив балкер BRAVE M з 28 тис. тонн зерна для африканської Лівії. До цього він місяць очікував на інспекцію в коридорі, щоб зайти до порту під завантаження, – зазначили в міністерстві.

ДОВІДКА. 22 липня 2022 року у Стамбулі за пропозицією Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Турецької Республіки підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”. Саме це стало поштовхом до активізації зернового експорту в Україні.

Нагадаємо,  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф Володимира Путіна на “зернову угоду”.

Наслідки для бідних країн можуть стати тяжкими не через відсутність зерна на ринку, а через високі ціни на нього. Зерно може бути фізично, але воно буде дуже дорогим.

Німеччина та Франція через Всесвітню продовольчу програму ООН (WFP) підтримують транспортування та розподіл 50 тис. тонн пшениці з України для бідних людей на Африканському Розі.

Країни Євросоюзу зацікавлені у розширенні зернової угоди, експорту та імпорту повної номенклатури сільськогосподарської продукції.

“Зернова ініціатива” вже дозволила збільшити обсяги вивезення продовольства з України під час війни майже у п`ять разів. У вересні українські аграрії експортували всіма видами транспорту 6,9 млн тонн продовольства. Це рекордний показник від початку повномасштабного вторгнення Росії. У порівнянні з серпнем обсяги залізничних і морських перевезень агропродукції зросли на 41%.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...