Новини    09 жовтня 2022 21:18

Німеччина та Франція допомагають Україні постачати пшеницю до Ефіопії та Сомалі

ФРН покриє витрати на транспортування зерна в Ефіопію, а Франція — в Сомалі

Німеччина та Франція через Всесвітню продовольчу програму ООН (WFP) підтримують транспортування та розподіл 50 тис. тонн пшениці з України для бідних людей на Африканському Розі. Кожна країна дасть по $ 14 млн на дистрибуцію, пише newbusinessethiopia.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згідно з заявою для преси, поширеною посольством Німеччини в Ефіопії, ФРН покриє витрати на транспортування в Ефіопію, а Франція — в Сомалі.

“Українська пожертва — це знак великої солідарності під час загарбницької війни в країні. Держава, яка сама потребує допомоги, щедро жертвує, щоб врятувати людей на Африканському Розі від голодної смерті”, — йдеться в повідомленні.

Німеччина надає конкретну підтримку жителям Африканського Рогу: у 2022 році Федеральне міністерство закордонних справ вже виділило 126 мільйонів євро на гуманітарну допомогу в Ефіопії, Сомалі та Кенії. Минулого року Німеччина підтримала Всесвітню продовольчу програму ООН (ВПП) понад 700 мільйонами євро, забезпечивши продовольством мільйони людей. Інші кошти допомоги надаються на медичне обслуговування та водопостачання для потребуючих, а також на ліквідацію наслідків стихійних лих.

Франція підтримує Всесвітню продовольчу програму ООН (ВПП), Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО), а також міжнародні НУО, такі як ACTED або Action Against Hunger, щоб покращити продовольчу безпеку через сільське господарство та харчування, а також засоби до існування для вразливих груп населення на Африканському Розі. Ефіопія та Сомалі є одними з найважливіших країн, які отримують користь від французької програми продовольчої допомоги в рамках останнього траншу на 2022 рік.

Довідка: 22 липня 2022 року у Стамбулі за пропозицією Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Турецької Республіки підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”. Саме це стало поштовхом до активізації зернового експорту в Україні.

Нагадаємо, країни Євросоюзу зацікавлені у розширенні зернової угоди, експорту та імпорту повної номенклатури сільськогосподарської продукції.

“Зернова ініціатива” вже дозволила збільшити обсяги вивезення продовольства з України під час війни майже у п`ять разів. У вересні українські аграрії експортували всіма видами транспорту 6,9 млн тонн продовольства. Це рекордний показник від початку повномасштабного вторгнення Росії. У порівнянні з серпнем обсяги залізничних і морських перевезень агропродукції зросли на 41%.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...