
З початку повномасштабної війни Україна експортувала 83,76 млн т аграрної продукції, з них 59,7 млн т – використовуючи річкові та морські порти, повідомляє “Слово і Діло“.
Російська сторона в односторонньому порядку вийшла із зернової угоди і з того часу намагається повністю заблокувати аграрний експорт України. Для цього окупанти погрожують цивільним кораблям у Чорному морі і обстрілюють дунайські порти.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
В таких умовах обсяги експорту агропродукції з України знизилися вдвічі, порівняно з часом дії зернової угоди. Відразу після початку повномасштабної війни рф проти України експорт української аграрної продукції через річкові та морські порти практично зупинився.
Влітку обсяг експорту морем вдалося підвищити до мільйона т агропродукції на місяць. Зернову угоду за посередництва Туреччини та ООН уклали у липні 2022 року. Вона забезпечувала експорт зерна, добрив та аграрної продукції через чорноморські порти Одеса, Південний і Чорноморськ.
Нагадаємо, у 2023 році світове виробництво зернових ООН збільшилося на 1% і досягло 2813 млн т, повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській організації (ФАО).
Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% упродовж наступного десятиліття. Про це зазначили в прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-203.
За підсумками 11 місяців 2022/23 МР Україна експортувала 26,6 млн т кукурудзи, з яких 64% припадає на відвантаження зерновим коридором. Показник на 11% перевищує експорт зернової за аналогічний період попереднього сезону (24,0 млн т).
За інформацією операторів ринку, китайські імпортери за минулі двадцять днів законтрактували великі обсяги кукурудзи з України.
У Польщі планують побудувати перший зерновий термінал, який буде орієнтований, зокрема, на експорт українських агротоварів.
Анна Лиса