Новини    16 вересня 2023 13:19

З порту Одеси вийшло ще одне судно тимчасовим коридором

Вранці 15 вересня з Одеського порту вийшов 180-метровий балкер (судно для перевезення вантажів насипом, зокрема зерна) Puma під прапором Кайманових островів

З порту Великої Одеси вийшло торгове судно Балкер Puma — це вже п’ятий корабель, якому вдалося залишити порт після того, як росія розірвала зернову угоду, повідомляє “Українська Служба Інформації” з посиланням на marinetraffic.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вранці 15 вересня з Одеського порту вийшов 180-метровий балкер (судно для перевезення вантажів насипом, зокрема зерна) Puma під прапором Кайманових островів.

Україна наполягає на тому, що морський коридор експорту з портів Великої Одеси може працювати без участі або “дозволу” з боку росії, яка вийшла з Зернової угоди 17 червня і обстрілює цивільну інфраструктуру в портах Одещини.

Україна встановила тимчасовий судноплавний маршрут для підтримки експорту агропродовольства після виходу росії із зернової угоди.

2 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що ще два судна успішно пройшли нашим тимчасовим маршрутом після зупинки “зернового коридору”.

Нагадаємо, 24 серпня рф атакувала ракетами цивільне вантажне судно в одеському порту.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Нові маршрути у Чорному морі, які дозволяють цивільним суднам безпечно пройти від Босфору до портів Великої Одеси територіальними водами країн-партнерів України, почали працювати. Однак залишаються певні ризики.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...