Новини / Логістика     20 лютого 2024 10:48

З портів Великої Одеси вийшла рекордна кількість суден


Український морський коридор встановив рекорди 17 та 18 лютого, коли з портів Великої Одеси відправилося по 16 суден. Про це повідомляє видання «Думська».

Зокрема, 18 лютого з причалів порту «Чорноморськ» відійшли п’ять балкерів — Mercury J, Amira Miro, Glorious Sea, ABK Legend та 229-метровий Bull.

Порт «Південний» відправив до Босфору суховантажні судна Eirini S, Aileen, ER Nazire, 229-метровий гігант Rose III і 292-метровий Johanna.

З Одеського порту вийшли Anka, Sundry, Amo Grande, Omar Trader та танкер Griffin T.

Декілька суден очікують на захід до українських портів, зокрема гігантське судно New Assimina завітає до «Південного» для завантаження металопрокату.

З вересня 2023 року через український морський коридор пройшло понад 750 суден, які експортували до країн Європи, Азії та Африки понад 23 млн тонн української продукції.

З портів Великої Одеси цього року вже вийшло перше судно з українським зерном

Україна направила сьоме судно у межах програми Grain from Ukraine, інформує пресслужба Мінекономіки. З портів великої Одеси вперше у 2024 році вийшло судно з українською пшеницею в рамках програми Grain from Ukraine. На судні 25 тисяч тонн української пшениці для народу Нігерії.

Зауважується, що подія є знаковою, оскільки це перше судно у межах програми Grain from Ukraine та Всесвітньої продовольчої програми ООН, яке відправлене власним українським морським коридором.

Новини за темою  Які найбільші лідери експорту української продукції птахівництва до ЄС

Довідка: Grain from Ukraine 15 листопада 2022 року ініціював президент Володимир Зеленський. Вона передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві з World Food Program під егідою Організації Об’єднаних Націй. Сумарно країни-партнери надали майже 200 мільйонів доларів на її фінансування. Майже 500 тис. тонн гуманітарних вантажів із пшеницею Україна відправила до нужденних та голодних країн. З них — 140 тис. тонн цієї культури було відвантажено в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 495 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії”.

Цим рішенням Уряду пропонується надати можливість обласним та Київській військовим адміністраціям безоплатно передати залишки зерна (обсяг якого наразі становить близько 72 000 метричних тонн), яке закуплене коштом державного бюджету, для реалізації гуманітарної програми “Grain from Ukraine”.

ОВА можуть безоплатно передати зерно органам, фондам, програмам ООН для надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії, про що мають щотижнево інформувати Мінагрополітики.

Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.

Протягом минулого місяця Укрзалізниця встановила новий рекорд, перевізши 14 мільйонів тонн вантажів – найвищий показник з початку повномасштабної війни. 

Під час другого міжнародного саміту “Зерно з України” (Grain From Ukraine) зібрали понад 136 мільйонів доларів для цієї гуманітарної ініціативи.

21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

До гуманітарної програми Grain from Ukraine, яку ініціював президент України, вже долучилося 43 країни.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Новини за темою:  Грози та сильний вітер: яка погода чекає українців 19 травня – прогноз по областях

Україна готова включити Мозамбік в перелік країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського Grain From Ukraine, аби підтримати продовольчу безпеку африканської країни. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі та міністром закордонних справ Веронікою Макамо.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Новини за темою  ЄС виділить 10 млрд євро для транспортного коридору з Центральною Азією

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також