Новини / Фінанси     17 травня 2023 18:38

З початку року аграріям виплачено близько 185 млн грн державної підтримки

Урядова грантова програма передбачає підтримку малого і середнього бізнесу

Наразі близько 14 мільйонів гривень виплатили ще чотири фермерським господарствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та теплиць у межах урядової грантової програми з підтримки малого та середнього бізнесу, передає Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Згідно з правилами, тепер ці підприємці повинні найняти 39 постійних та 443  сезонних працівників.

Загалом від початку 2023 року виплачено 184,5  млн гривень державної підтримки 58 господарствам. Зокрема, 140 млн гривень отримали 50 агропідприємств на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства, ще 44 млн гривень — вісім господарств на теплиці.

Довідка. Урядова грантова програма передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками “Своя справа”, “Свій сад”, “Своя теплиця”, “Новий рівень”. З початку дії програми вже виплачено 238 млн грн 71 господарствам.

Нагадаємо, Україна 11 травня отримала фінансування від Світового банку в розмірі 132 млн доларів. Позику надано в рамках угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР).

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Американський мільярдер та фермер Говард Баффет заявив, що для України найкращим шляхом розвитку залишаються інвестиції в сільські території та підтримка дрібних фермерів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також