Новини / Технології     16 листопада 2022 17:39

З метою зменшення виробничих витрат у Сінгапурі створюють теплиці на даху

Компанія цілорічно вирощує 8 тис. рослин, які щодня сіються, пророщуються, та ростуть. Весь процес займає 25 днів

Сингапурська компанія ComCrop має 5 теплиць на даху площею 2800 м2. Ці теплиці дозволяють повніше використовувати міські простори, забезпечують  роботою місцевих жителів і має нижчі виробничі витрати, ніж вертикальні ферми, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Місія ComCrop полягає у вирощуванні економічно ефективних овочів і впровадженні їх у харчовий ланцюг Сінгапуру, щоб компенсувати обсяги імпорту, зазначив генеральний директор і співвласник ComCrop Пітер Барбер.

Компанія цілорічно вирощує 8 тис. рослин, які щодня сіються, пророщуються, та ростуть. Весь процес займає 25 днів.

“Ми намагаємося бути максимально конкурентоспроможними за ціною, забезпечуючи при цьому вищу якість, оскільки ростемо ближче до споживачів, а потім збираємо та доставляємо в той же день. Наші продукти мають довший термін зберігання, ростуть лише на природному сонячному світлі та не містять пестицидів”, – пояснив Пітер.

У Сінгапурі електроенергія для комерційних споживачів коштує 0,36 долара за кВт через нещодавнє подвоєння тарифів на електроенергію. У той час як вертикальна ферма може дозволити більшу щільність насаджень, цілодобовий клімат-контроль і живлення освітлення є дуже дорогим і не дозволить нам бути конкурентоспроможними за ціною нашої продукції.

Тепличний комплекс ComCrop виробляє до 20 тонн зелені на місяць, більшість продукції продається через супермаркети FairPrice.

Нагадаємо, у жовтні Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проєкт, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також