Новини    12 квітня 2023 18:54

З чого почати відновлення пошкодженого обстрілами елеватора – розповідає експерт

Спершу аграріям потрібно все максимально ретельно фіксувати та зберігати підтвердження усіх витрачених коштів на відновлення

Відновлення пошкодженого внаслідок воєнних дій елеватора слід починати з якнайретельнішої фіксації усіх пошкоджень, розповів директор з монтажу та будівництва KMZ Industries В’ячеслав Степанчук, повідомила пресслужба компанії у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Степанчук зауважив, що на сайті Мінекономіки є проєкт методики визначення шкоди та обсягу збитків. На його основі можуть прийняти закон і напрацювати необхідні механізми.

Проте наразі ані документу, ані алгоритмів.

Тому аграріям потрібно все максимально ретельно фіксувати та зберігати підтвердження усіх витрачених коштів на відновлення.

Після фіксації важливо написати відповідні заяви, провести обстеження, визначити стан придатності будівель та споруд для подальшої експлуатації. І лише тоді можна починати відновлювальні дії.

Наразі в Україні нормативної документації щодо обстеження саме сталевих силосів із гофрованою стінкою як такої немає. Так само не можуть кваліфіковано діяти й багато експертів, які не мають достатньо досвіду обстеження елеваторів саме після “військових” пошкоджень, їм теж бракує відповідної документації. Тому єдиний доречний варіант у цьому випадку — це спільна робота в команді експертів, разом із технічними спеціалістами виробника та монтажниками.

Степанчук також додав, що якісне відновлення можливо тільки тоді, коли силос повністю розібраний, кожна деталь перевірена на відповідність заводському кресленню, замінені всі невідповідні деталі, всі болтові з’єднання, весь герметик. Це тривалий і непростий процес, і до цього власникам зерносховищ потрібно бути готовими.

Нагадаємо, Підготовка зерносховища до нового сезону цього року обійдеться елеваторам у більші суми через подорожчання елеваторного обладнання. За словами регіонального директора ГК “Прометей” Дмитра Максименка, обладнання здорожчало, а кількість виробників та дистрибуторів обладнання зменшилася.

Раніше стало відомо, що аграрії обіцяють посіяти цього року більше соняшнику проти минулих років. Тож елеватори готуються до того, що транспортне обладнання буде протиратися швидше, ніж при роботі з зерновими.

Нагадаємо, фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Від початку війни в Україні зруйновано або пошкоджено майже п’яту частину елеваторних потужностей. До повномасштабного вторгнення було 56,6 млн т потужностей одночасного зберігання зернових, втрачено — 9,4 млн т. Тому нині компанії з виробництва елеваторів та обладнання дуже часто отримують замовлення на відновлення пошкоджених потужностей саме через бойові дії.

План заготівлі елеваторів Групи АГРОТРЕЙД виконаний на 87%. Так, станом на середину березня зерносховища агрохолдингу прийняли 425 тисяч тонн зерна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...