Кабінет Міністрів визначив критично важливі об’єкти України, яким буде надано пріоритет у забезпеченні електропостачання під час обмежень.
Про це йдеться у постанові від 24 травня №600 «Про затвердження Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності», опублікованій на Урядовому порталі.
До переліку критично важливих об’єктів, які матимуть пріоритетне електропостачання, увійшли:
- військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки;
- підприємства оборонного комплексу, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання з виробництва, ремонту та постачання озброєння і військової техніки;
- підприємства залізничного транспорту;
- об’єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору життєзабезпечення;
- заклади охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;
- підприємства, що забезпечують продовольчу, економічну та/або енергетичну безпеку країни, а також підприємства з неперервним циклом виробництва;
- електронні комунікаційні мережі;
- органи державної влади, зокрема Верховна Рада, Кабінет Міністрів, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи, прокуратура, СБУ та об’єкти ДСНС.
Нагадаємо, звіт Спільного дослідницького центру ЄС (JRC) про посухи в Європі передбачає, що літо 2023 року буде ще посушливішим, ніж минулого року. Ситуація в Іспанії, північній Італії та Франції особливо викликає “занепокоєння щодо водопостачання для використання людиною, сільського господарства та виробництва енергії”.
Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води, інформує Pv-magazine.
Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.
Дев’ять із десяти великих портів у всьому світі зазнають шкідливих кліматичних небезпек.
Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.
На засіданні 24 травня Кабінет Міністрів України схвалив проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо страхування товару, прийнятого на зберігання».
Маргарита Юзяк