Новини / Логістика     31 жовтня 2022 17:43

Вже з 1 листопада УЗ підіймає ставки на вагони для перевезення зерна

Водночас подорожчають й інші типи рухомого складу, у яких дозволене перевезення зерна

Базова ставка на користування зерновозами власності філії “Центр транспортної логістики” АТ “Укрзалізниця” з 1 листопада зросте до 2817 грн/добу. Це на 200 грн більше, ніж зараз. Про це під час наради з учасниками ринку аграрних перевезень повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За словами представника УЗ, подорожчають й інші типи рухомого складу, у яких дозволене перевезення зерна.

Так, вартість користування мінераловозом має збільшитися також на 200 грн і становитиме 2207 грн/добу. Цементовози піднімуться у ціні аж на 600 грн – до 2107 грн/добу.

Ставки на всі типи вагонів на наступний місяць планується оприлюднити незабаром.

Разом із тим, Ткачов анонсував підвищення розрахункових швидкостей із 6 листопада. Наразі пропозиції щодо цього знаходяться на розгляді правління товариства.

Нагадаємо, на аукціонах щодо відправлень вагонів філії “ЦТЛ” Укрзалізниці спостерігається падіння активності та зниження ставок.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Натомість у червні та липні “Агропросперіс” закупив 20 зерновозів TAD AGRO 55-3.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також