Новини / Аналітика     08 листопада 2023 18:24

Високий попит на цибулю спровокував різке підвищення ціни

Основною причиною зростання цін на цибулю експерти називають збільшення попиту на дану продукцію і загальне зниження пропозиції некондиційної цибулі в місцевих господарствах, яку фермери готові відвантажувати за мінімальними цінами

Цього тижня українські фермери отримали можливість підвищити відпускні ціни на ріпчасту цибулю, повідомляють аналітики EastFruit.

Зростання цін відзначається виключно в сегменті продукції високої якості.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сьогодні якісну цибулю українські господарства пропонують до продажу по 10-15 грн/кг, що в середньому на 25% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Основною причиною зростання цін на цибулю експерти називають збільшення попиту на дану продукцію і загальне зниження пропозиції некондиційної цибулі в місцевих господарствах, яку фермери готові відвантажувати за мінімальними цінами.

Якщо ще тижнем раніше стабільний попит мала тільки цибуля високої якості, пропозиція якої була невеликою, зважаючи на бажання фермерів дочекатися вищих цін, то вже сьогодні активно реалізується і менш якісна продукція, — пояснюють фахівці.

Наразі якісна ріпчаста цибуля на українському ринку коштує в середньому на 45% дешевше, ніж на початку листопада 2022 року. Водночас багато господарств мають намір і далі підвищувати відпускні ціни у цьому сегменті за умови збереження поточних темпів збуту.

Нагадаємо, минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Підприємці, які вирощують цибулю, цього сезону отримали чималі збитки. Ціни на овочі з минулорічних 26 грн/кг цьогоріч упали до 9 грн/кг.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі