Новини / Фінанси     01 вересня 2023 09:01

Цьогоріч виробники цибулі отримають збитки


Підприємці, які вирощують цибулю, цього сезону отримали чималі збитки. Ціни на овочі з минулорічних 26 грн/кг цьогоріч упали до 9 грн/кг.

Про це говориться у повідомленні ринку “Шувару”, на якому до продажу пропонують близько 155 тонн цибулі.

“Наразі ринок максимально насичений. Насіяли забагато, до надлишку”, — пояснюють експерти.

Водночас часник пішов угору. Сьогодні він коштує 115-130 грн/кг. Торік середня ціна часнику була 92 грн/кг.

“Звісно, в міру зменшення поставок ціна цибулі почне зростати. А часник пішов вгору через скорочення площ завдяки минулорічому падінню вартості. Агро ринок ефективно можна оцінити п’ятирічками. А у нас неурожай одного року породжує перевиробництво наступного”, — каже радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” м.Львів Іван Стефанишин.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Інша проблема цьогорічного ринку — зберігання, зазначають експерти. Вирощування цибулі нині змістилося на Захід. Південь дає цибулю технологічно придатну до тривалого зберігання, а тут значно вищий рівень вологості, луска з середини загниває. Тому таку цибулю можна використати протягом 1-2 місяців. Трохи ріпчастої дасть звісно й Одещина та Миколаївщина. Але основний вал – Захід, де нема холодильних ємностей зберігання.

“Гостро ситуація проявиться у зимово-весняний період, бо 90-92% цибулі й часнику вирощують у господарствах населення. Вони у той час сходять з ринку. Виходять комерційні господарства, які не мають обсягу відповідно потреб. Ціна стрімко зросте, і тоді зауважимо ті ж 30 грн”, — каже Стефанишин.

Нагадаємо, минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також