Новини / Аналітика     02 жовтня 2022 16:02

Використання міні-електростанцій дозволить знизити витрати на сушіння зерна — думка

Серед агропідприємців такі портативні зарядні станції вже активно використовуються для роботи польових офісів, проведення ремонтних робіт в зонах без доступу до центрального енергопостачання, чи як резервне живлення

Експерти технологічних компаній пророкують на наступні 5 років стрімке зростання інвестицій в технології генерування та накопичення електроенергії. Такі автономні енергетичні системи дозволять виключити ризики від монопольних постачальників та значно знизити вартість електроенергії в структурі витрат. Про це розповів співзасновник DroneUA Валерій Яковенко, пише Latifundist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Однозначно вже завтра на фермах чи елеваторах сучасні міні-електростанції не з’являться, зауважив Яковенко. Але пошук таких рішень уже стартував, і маркером цього стало стрімке зростання попиту серед агровиробників на потужні портативні зарядні станції.

“‎Якщо провести калькуляцію вартості сушки зерна, то в середньому знизити вологість кукурудзи на 1% буде коштувати фермеру 200 грн/тонна. Щоб знизити на 5%, це відповідно 1000 грн/т додаткових витрат. У розрахунку на 1 га при середній врожайності кукурудзи в 7 т/га — це вже 7 000 грн на 1 гектар. Змушує задуматися”, — зазначив ‎співзасновник DroneUA.

Серед агропідприємців такі портативні зарядні станції вже активно використовуються для роботи польових офісів, проведення ремонтних робіт в зонах без доступу до центрального енергопостачання, чи як резервне живлення. Водночас їх використання можливе також в закритих житлових приміщеннях, що значно розширює сфери застосування.

Нагадаємо, на Вороновицькому ХПП (належить ГК Alebor Group) ввели в експлуатацію нову чергу потужностей, відтепер елеватор має змогу одночасно зберігати 197 тис. тонн зернових та олійних культур.

Рішення щодо розширення “Самбірського елеватора” прийняли ще до війни. В листопаді минулого року тут почали бурити палі – а місяць тому потужність елеватора збільшилась до 20 тисяч тонн одночасного зберігання. Два новенькі силоси BBK виробництва KMZ Industries вже прийняли ячмінь нового врожаю. Елеватор розширився на два силоси BBK об’ємом 3471 м куб. кожний. Також додався ланцюговий конвеєр продуктивністю 175 т/год із довжиною маршруту 70 метрів.

ТДВ “Микулинецьке” протестувало зерносушарку Brice-Baker SCN 12/24, що працює на альтернативному паливі, на кукурудзі підвищеної вологості. Обладнання від KMZ Industries впоралося на відмінно.

Раніше повідомлялось, що у KMZ Industreis відзвітували про останні роботи на об‘єктах по регіонах.

Landlord повідомляв, що KMZ Industries запускає в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також