Новини / Фінанси     25 січня 2019 17:30

Уряд прогнозує 2019-го товарообіг з Китаєм $10 млрд

Степан Кубів, міністр економічного розвитку України, під час зустрічі з Надзвичайним Послом КНР Ду Веєм заявив, що очікує на товарообіг між країнами в розмірі $10 млрд. Адже останні 2 роки обсяги торгівлі між країнами демонстрували стабільний ріст. Такий розмір товарообігу був затверджений у рамках двох робочих зустрічей представників обох країн 2017-го та 2018-го років.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

За словами Степана Кубіва, торік товарообіг України з Китаєм був $ 8,82 млрд. Це – більше на $1,1 млрд ніж за 2017 рік. Водночас, 2017-го обсяг торгівлі між країнами становив $7,69 млрд та зріс порівняно з попереднім роком на 17,9%.

Міністр зазначив: Китай – стратегічно важливий партнер для України.

ЧитайтеВідволікаючий маневр. Для чого насправді Китай збільшує імпорт зернових?

Чиновники наголосили: для розвитку торгівлі та посилення співпраці варто продовжувати дію Міжурядових комісій та участь представників бізнесу у профільних форумах. Адже під час таких подій підписуються важливі торговельні угоди.

“Ми маємо дієві інструменти для посилення співпраці, щоб суттєво  поглибити співпрацю у ключових перспективних секторах. Передусім, це українсько-китайська Міжурядова комісія, а також спільна участь представників України та Китаю у масштабних подіях, на кшталт Форуму “Один пояс один шлях”, який є ефективним майданчиком для налагодження міждержавного діалогу між нашими країнами”, – зазначив Степан Кубів.

Як раніше повідомляв Landlord, Китай планує суттєво наростити імпорт свинини через епідемію африканської чуми свиней у країні. Вірус АЧС поширився у 24 китайських провінціях. Через це довелося вбити 900 тис. заражених тварин. Така ситуація призвела до катастрофічного зменшення національних запасів свиней.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також