Новини / Рейдерство     21 листопада 2017 18:12

Парламентарі хочуть зупинити агрорейдерство


У законопроекті, який планується найближчим часом внести до Верховної Ради, йдеться про захист прав власників земельних ділянок, який перекриє агрозлочинцям поле для незаконної діяльності.

«Законопроект «Про захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі» найближчим часом буде внесено до парламенту, – зазначила заступник міністра юстиції Олена Сукманова. – Головна його новація – це можливість власнику всі договори в яких йдеться про майно, укладати в нотаріальній, а не просто письмовій формі, як зараз. Тобто без нотаріального посвідчення згоди власника здійснити будь-які дії з його майном буде неможливо. Ця норма зніме проблему реєстрації договорів оренди за підробленими підписами чи фальшування самих договорів».

Цей законопроект також передбачає, що державний кадастр буде містити відомості про речові права на земельні ділянки, набуті до 1 січня 2013 року, а також про їх власників та користувачів. Окрім того, пропонується надати реєстраторам доступ до єдиного державного демографічного реєстру, щоб вони могли пересвідчитись, що особа, яка хоче здійснити реєстрацію своїх прав, дійсно є тією, за яку себе видає, а також до єдиного реєстру довіреностей – для перевірки документів.

Водночас законопроект вводить для власника нову можливість – розірвати в односторонньому порядку договір оренди землі, якщо є більше ніж піврічна заборгованість зі сплати за користування цією ділянкою.

Після ухвалення та набуття чинності законопроектом, орендарі знатимуть, якщо вони не виплачуватимуть орендну плату – договір може бути розірвано.

Згідно з прописаними в законопроекті нормами орендарі й орендодавці зможуть звернутись до держреєстратора із заявою про зупинення автоматичного поновлення оренди землі від дати закінчення договору.

«Сподіваюсь, що цей законопроект підтримають народні депутати. І він буде не лише ухвалений, а ще й працюватиме. Таким чином наступного року на період жнив нам не доведеться знову в кожному регіоні створювати антирейдерські аграрні штаби», – зазначає Олена Сукманова.