Новини / Інтерв'ю     14 квітня 2021 13:37

Володимир Рева: Бізнес — це не просто купівля-продаж

У розташованому на Харківщині господарстві прийняли рішення про використання інноваційного фунгіциду Амістар Голд на 100% площ під соняшником

Керівнику СТОВ «Перше травня» Володимиру Реві вдалося створити одну з еталонних рослинницьких сільгоспкомпаній усієї Слобожанщини. Керівник господарства стабільно вирощує високі врожаї низки сільгоспкультур, зокрема і соняшника. Крім того, Володимир Олександрович активно розвиває соціальну структуру регіону.

«Для успішної роботи в аграрному секторі обов’язково потрібно мати як базову профільну освіту, так і практичні, реальні знання. Я розумію, що бізнес — це гроші, але люди мають бути на першому місці», — вважає Володимир Рева.

Сьогодні у СТОВ «Перше травня» працюють 100 осіб, і всі вчасно отримують гідну винагороду за свою роботу. Активно оновлюється інфраструктура господарства, використовується імпортна техніка. Підприємство обробляє 3500 га землі та утримує 650 голів ВРХ. У сівозміні — озима пшениця, соняшник, кукурудза на зерно, кукурудза на силос, соя, також є 120 га багаторічних трав.

«Соняшник посідає важливе місце в економіці господарства і щороку забезпечує гарний прибуток, але ми звертаємо увагу на всі культури, оскільки продумана сівозміна та агротехнологія обов’язково дадуть гарну віддачу», — переконаний керівник СТОВ «Перше травня».

Володимир Олександрович разом із командою активно шукає технології протистояння змінам клімату.

«Ми мусимо пристосовуватися до цих умов і безпосередньо адаптувати до них технологію вирощування сільгоспкультур. Адже працюємо у набагато жорсткіших умовах, ніж 20–30 років тому. Постійно присутня проблема з вологою», — каже він.

Для керівника СТОВ «Перше травня» величезне значення мають співпраця з надійними партнерами та застосування інноваційних рішень.

Використовуємо винятково найкращі засоби захисту рослин, тому плідно співпрацюємо з компанією «Сингента» — на 80% власні потреби ми закриваємо її продуктами. Практично все насіння у нас також «Сингента». У співпраці з цією компанією я вбачаю низку позитивних моментів. Насамперед це науковий і сучасний підхід до внесення добрив і хімікатів, що цілковито збігається з нашою концепцією розвитку», — ділиться Володимир Рева.

Читайте: Володимир Рева: кожна людина — це потенційний лідер

Головний агроном СТОВ «Перше травня» Денис Христенко пояснює, які нові технології дають змогу отримувати стабільну високу врожайність.

«Соняшник займає до 30% площ у сівозміні нашого господарства. При виборі посівного матеріалу ми використовуємо інтенсивні гібриди, які найкраще підходять для наших умов. Посівам соняшника у нашому регіоні загрожує широкий спектр класичних захворювань, таких як фомопсис, септоріоз, іржа тощо. За такого інтенсивного навантаження обійтися без фунгіцидного захисту просто неможливо, оскільки саме він дає змогу регулярно отримувати стабільні високі врожаї», — наголошує головний агроном.

За словами Дениса Христенка, перше знайомство із препаратом компанії «Сингента» Амістар Голд відбулося три роки тому. Восени бункер комбайна показав, що запропонована компанією «Сингента» технологія забезпечила найкращі результати врожайності. Наступного року в господарстві внесли Амістар Голд вже на 50% площ під соняшником, а нині ним обробляється 100% посівів під цією культурою.

«Для нас дуже важливо, що цей фунгіцид забезпечує не лише надійний захист рослин від хвороб, але й інші переваги. Ми фіксуємо значно кращі фізіологічні процеси у рослин. Об’єктивно на даний час Амістар Голд є одним із найефективніших фунгіцидів на ринку», — вважає головний агроном господарства.

Регіональний технічний експерт «Сингента» Анна Кікоть наголошує, що найвищу ефективність забезпечує правильне застосування Амістар Голд.

«Агровиробникам доводиться повертати соняшник на одне й те саме поле дедалі частіше, що зумовлює накопичення інфекцій у ґрунті. Саме тому ми рекомендуємо провадити дворазове внесення Амістар Голд у нормі 0,75 л/га. Першу обробку слід здійснювати у фазі 6–8 листків, що ефективно проти різноманітних плямистостей листя, таких як септоріоз, альтернаріоз та фомоз, досить поширених у регіоні. Друга обробка соняшника препаратом Амістар Голд здійснюється у фазі бутонізації для захисту від комплексу хвороб», — описує Анна Кікоть.

Керівник харківського представництва «Сингента» Віктор Баранов розповідає, що зі СТОВ «Перше травня» компанія співпрацює вже впродовж багатьох років і за цей час у них склалися по-справжньому плідні партнерські відносини.

«Керівник СТОВ «Перше травня» передусім агроном. А кожен агроном має бути експериментатором і вміти прийняти сміливе перспективне рішення, так, як це робить Володимир Олександрович. Три роки тому ми запропонували цьому господарству використати наш новий продукт для соняшника — інноваційний фунгіцид Амістар Голд. Ми разом заклали досліди й отримали відмінний результат збереження врожайності. Після цього Володимир Олександрович прийняв рішення використовувати новий препарат на всіх площах під соняшником і, як бачимо, не помилився», — стверджує Віктор Баранов.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про заключний вихід проєкту «АГРОЛІДЕРИ»

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також