Новини / Політика     24 березня 2023 13:12

Віцепрем`єра Польщі закидали яйцями через експорт українського зерна


Польські аграрії закидали яйцями віцепрем’єра, міністра сільського господарства Генрика Ковальчика протестуючи, зокрема, проти експорту української агропродукції у треті країни через територію Польщі.

Як інформує Polsat News, надзвичайна подія мала місце під час виступу урядовця на V Європейському аграрному форумі в Ясьонці поблизу Жешува.

У момент, коли віцепрем’єр отримав слово, декілька осіб у залі встали і почали кидати в нього яйцями. Вони мали на собі жилетки з написами “Обдурене село” і кричали, що він не має права виступати на цьому заході. Ковальчик закликав протестувальників зберігати спокій і поводитися адекватно. На місце прибула поліція, яка вивела із зали найбільш радикальних протестувальників. Згодом віцепрем’єр залишив залу у супроводі охорони.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як відомо, польські аграрії упродовж останніх кількох місяців проводять акції протесту, зокрема виступаючи проти перевезення через територію Польщі до третіх країн української агропродукції. Вони стверджують, що значна частина українського зерна не перевозиться транзитом далі, а осідає в Польщі, знижуючи тим самим закупівельні ціни на збіжжя польських аграріїв.

Опозиційна польська селянська партія ініціює відставку Ковальчика. Її пообіцяли підтримати інші опозиційні партії в польському Сеймі. Міністр сільського господарства зазначив, що він готовий до дискусії з опозицією, та підкреслив, що вона також голосувала за відкриття кордонів для перевезення українського збіжжя до країн Азії та Африки.

Нагадаємо, Європейський Союз активує кризовий резерв для фермерів трьох східних країн, які постраждали від збільшення експорту зерна з України, що призвело до зниження місцевих цін. Румунія отримає 10 млн євро, Болгарія – близько 17 млн євро, а Польща – 30 млн євро. Цю суму можуть подвоїти шляхом співфінансування з бюджетів країн-членів.

У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також