Новини    28 серпня 2018 09:39

Виробники та експортери меду зароблять більше, якщо об’єднаються


Відкриття високомаржинальних ринків виробникам та експортерам меду допоможе їх об’єднання у кооперативи. Про це повідомила UkraineFood.org національний консультант продовольчої й сільськогосподарської організації ООН Анна Бурка.

На її думку, експортери та пасічники мають працювати як ланки одного ланцюга.

«Майже весь мед, що експортується з України – це мед у бочках. Потрібно розвивати упаковку, поєднувати різні смаки, робити мед зручним у споживанні. Треба знаходити нові ринки збуту, експортери та пасічники мають працювати як ланки одного ланцюга», – додала фахівець.

Для того щоб виходити на нові ринки, експортерам не вистачає видового різноманіття продукції: окрім соняшнику, немає достатніх товарних партій акації, липи, та інших сортів. Також, галузі варто розвивати фасовану та брендовану продукцію.

Інфографіка UkraineFood.org

За даними експерта, Україна в середньому виробляє близько 80-100 тисяч тонн меду, що складає 4-5 % від глобального рівня. Основний продукт, який ми експортуємо (90%) – соняшниковий мед. Імпортерами традиційно виступають Європейський Союз та США.

Україна входить до трійки світових експортерів меду, після Китаю і Аргентини.
Увага імпортерів, в першу чергу, прикута до якості та безпечності меду.  В ціновому сегменті Україна конкурує з Китаєм, Індією, Аргентиною тощо.

Традиційно активний  експорт меду починається з серпня, та до кінця року експортується,  в середньому, 60% від загального обсягу експорту.

«На поставки меду в ЄС діє безмитна квота в розмірі 5 тис. тонн починаючи з 2016 року, ще 200 тонн додаються кожен рік протягом 5 років. Тобто до 2021 року у нас буде 6 тисяч. Є і додаткова щорічна квота розміром в 2,5 тис. тонн, яку виділили у 2017-му терміном на три роки», – коментує експерт.

Незважаючи на те, що на позаквотний об’єм, діє мито в розмірі 17,3%,  поставки українського меду  в ЄС  в 6 разів перевищували надані квоти в  минулому році.

Проте, як раніше повідомляв LANDLORD, експорт меду в І півріччі 2018 року скоротився на 43%, або на 12,6 тис. тонн до 17 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...