Новини / Аналітика     25 січня 2019 15:36

Відволікаючий маневр. Для чого насправді Китай збільшує імпорт зернових?

Переговори Китаю та США щодо виходу з торговельної війни виглядають обнадійливими перед початком нових переговорів, що мають стартувати в кінці січня. Китай заявив, що закупить 7 млн тонн американської пшениці залежно від прогресу переговорів. Тоді як напередодні – в грудні 2018-го – китайські чиновники заявляли про імпорт 3 млн тонн зерна. Однак, економісти зі США стверджують: радіти зарано, адже терміни та час поставок досі не визначені.

Про це повідомляє Bloomberg.

Девід Фіклінг, оглядач видання, пише, що в жодній країні світу не існує таких високих мит як у Китаї на американську пшеницю та кукурудзу. Китайська сторона пояснює це продовольчою безпекою й надає мінімальну 1% квоту, яка не покриває всіх можливостей імпортерів. Водночас сама максимально експортує дешеву продукцію, підриваючи інші економіки світу.

За рисові культури, пшеницю та кукурудзу Китай стягував 65% збір, який тепер може стати 90%. При цьому, в Пекіні ще є власний 25% збір на імпортну продукцію. Відтак – іноземна продукція не зможе конкурувати з місцевою.

ЧитайтеСША, Швейцарія та Бельгія. Найбагатші домогосподарства світу (ІНФОГРАФІКА)

Обіцянки Китаю купувати більше іноземних товарів можуть бути дотримані, але стосуватимуться скоріше сировинного виробництва, нафти та сільськогосподарської продукції. Збільшення імпорту можливе за рахунок розширення квот для інших країн чи зниження митних ставок. Якщо це станеться, то суттєво вплине на весь світовий ринок зернових.

Однак, експерти вважають, що обіцянки розширити імпорт зернових – замилювання очей у вирішенні інших питань, через які й почалося торговельне протистояння – крадіжки передових технологій, кібершпигунства та права власності. Такий собі подарунок, аби не вирішувати проблему.

ЧитайтеЩо гірше – посуха чи торнадо: найдорожчі природні катастрофи США (ІНФОГРАФІКА)

Торговельне протистояння Китаю та США почалося весною 2018-го. Тоді президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що рекордно підвищить мита на понад 1300 найменувань китайської продукції, аби зберігався баланс. Річ у тім, що на його думку, США забагато купує в Китаю, тим самим інвестуючи економіку іншої країни. У відповідь Китай об’єднався з Європою. Ситуацію також ускладнили численні шпигунські скандали щодо крадіжок китайцями американських технологій.

Як раніше повідомляв Landlord, під час переговорів між США та Китаєм на початку січня сторонам вдалося зблизити позиції у сферах енергетики та сільського господарства, проте з більш складних питань залишилися розбіжності.

До старту січневих переговорів Китай зробив низку поступок США: відновив закупівлю сої, тимчасово знизив тарифи на американські автомобілі, обіцяв відкрити свої ринки для більшого обсягу іноземних інвестицій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також