Про перспективи відкриття ринку землі та про принципи, якими має керуватися держава для захисту прав громадян і розвитку агросектора економіки, Олег Бахматюк розповів у коментарі журналу «Фокус».
«Земельна реформа назріла давно. Українці фактично позбавлені права власності на свою землю, цю несправедливість держава повинна виправити. З іншого боку, агросектор як локомотив української економіки обмежений у можливостях для розвитку. Реформу слід було провести ще 10–12 років тому – і інвестиції, капіталізація в економіці зараз були б зовсім іншими. Всі ці роки ми чуємо аргумент: “Олігархи скуплять землю за безцінь”. Але завдання держави – дати можливість людям, охочим продати свою власність, свою землю, продати її дорого. Це можливо тільки в умовах відкритого, прозорого ринку землі», – вважає Олег Бахматюк.
Читайте: Корпорації скуплять наші землі за фук – Тимошенко лякає українців ВІДЕО
Бізнесмен спростував міфи про те, що великий агробізнес скупить основні земельні площі. На його думку, будь-які зміни на цьому ринку – це ризики для бізнесу, але процес відкриття ринку землі неминучий.
«Ринок землі – це поштовх для розвитку не тільки агросектора, це поштовх для розвитку всієї економіки. Що стосується аргументу, що “олігархи все скуплять”: висока ринкова вартість землі не дозволить консолідувати великі земельні банки в одних руках. Скажемо чесно: великим гравцям будь-які зміни невигідні, це порушує статус-кво, певний баланс на ринку. Але я вважаю відкриття ринку землі необхідним, більш того – неминучим. Ми все одно будемо орендарями. Але ефективніше укладати довгострокові угоди з великими, а не з дрібними орендодавцями. При цьому я вважаю, що мінімальні обмеження для великих іноземних гравців повинні бути впроваджені», – наголосив бізнесмен.
До прикладу Олег Бахматюк назвав успішні моделі функціонування земельного ринку – польську, аргентинську, бразильську, зауваживши, що грамотний підхід до побудови ефективної моделі ринку землі передбачає чіткі правила гри для всіх учасників і захист їхніх інвестицій, врахування стратегічних державних інтересів і максимальну дерегуляцію ведення бізнесу.
Landlord раніше повідомляв про те, що, за словами Тараса Висоцького, мораторій на продаж землі зробив селян утричі біднішими.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!